Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İnci Taneleri 2 Mayıs 2024 Özeti

İnce Taneleri’nin 2 Mayıs 2024 Perşembe günü yayınlanan 13. bölümü yine heyecan dolu sahneler ile izleyici karşısına çıktı. Azem kızının peşinde, Cihan annesi ile ve doktor ile arasını iyileştirirken Dilber ile Yıldız ayrı bir heyecan içine girerler.

İnce Taneleri'nin 2 Mayıs

2 MAYIS PERŞEMBE İNCİ TANELERİ ÖZETİ

Azem (Yılmaz Erdoğan) Kızının peşini bırakmamaya kararlı. Kızının daha önce arkadaşlık yaptığı Arca isimli kişiye ulaşmaya çalışıyor. Ancak telefonla Arca’yı sorduğu bayan kendisinin yurt dışında olduğunu söyleyerek konuşmayı kısa kesmektedir.

Cihan Doktor ile arasını iyice sıklaştırdı, ilişkileri iyiye doğru gidiyor buda Cihan’ın annesini çok mutlu etmekte. Dilber ile Azem’in arası halen limoni durumda.

Eczacı eşiyle ufak bir kriz yaşıyor, sebebi ise eşine iyi ki çocuk yapmamışız bak Azem’in çocukları var ve nelerle uğraşıyor demesiymiş. Eşi de bundan dolayı kendisine biraz darılmış ve araları limoni.

Dilber’in patronu Kamuran çalışanlardan öyle bir cips istiyor ki akıllara zarar, eleman da Kamuran’ın istediğini bulamadığını söyleyince patronun keyfi kaçıyor. O esnada Dilber ile Yıldız odaya girer ve Nail Bar (Tırnakçılık) Dükkanı açmak için Kamuran’dan destek isterler.

Tabii Kamuran’ın bu durumdan bihaber olduğu aşikar. Kızlarla biraz dalga geçse de kızlar açık açık kendisinin desteğini istediklerini ve sermaye ihtiyaçları olduğunu beyan ederek 200.0000 TL isterler. Kamuran buna olumsuz cevap verir ve benimle çalışırken başka işte çalışmak en sevmediğim iş der ve konuyu kapatır ve kızları gönderir.

Bu arada kızlar Zerre ile konuyu konuşur ve Zerre’nin fikri ise kendisine bir miktar para vermeleri ve bunu kumarda veya bahiste katlamak fikri Dilber ve Yıldız arasında Dalga konusu olur ve teklifi reddederler.

Bu arada Cihan’ın annesi cezaevinden çıkan Nusret’e otoparka yemek getirdiğinde bağırır çıkışır, burada ki çocukları okullarından etin hayallerinden uzaklaştırdın deyince Nusret bunun üzerinde dışarı çıkarak öğle yemeği yiyen elemanlar arasında kız kardeşinin sevgilisi Suat’a bağırarak defol git buradan git berberlik yap berberliği iyice öğren gel kız kardeşimi benden iste dedi.

Bu arada büyük patron Feyyaz sevgilisi Aleyna’yı eve kapatmıştır ve ne yapacağını ve nerede yanlış yaptığını düşünüyor. Nerede yanlış yaptım ki sevdiğim bana ihanet ediyor diye sesli düşünüyor.  patron Aleyna’ya direk sen beni hiç mi sevmiyorsun diye sorar. Buna cevap alamayınca seni öldürmeden önce içimdeki seni öldürmem gerekiyor der.

Feyyaz Cihan’ı arayarak sabah acil olarak yanına gelmesini söyler Cihan’da tamam der.

Bu arada Azem otele gelirken onu siyah bir jeep ile takip eden gizemli birisini fark eder.

Dilber ile Yıldız gazinoda birlikte sahneye çıkarlar ve harika bir oyun havasına çok güzel oynayarak eşil ederler. Müşteriler ile birlikte herkesin keyfi yerindedir.

Bu arada Zerre, Dilber ve Yıldız tırnakçı dükkanı için sermaye arayışına girerken yorgancı diye bilinen bir kişinin metruk binadaki yerine gelirler ve para isterler. Yorgancı kendilerine aylık %20 faiz ile en fazla 100.000 TL vereceğini söyler. Senetleri imzalayıp parayı alırlar.

Cihan Feyyaz’ın yanına görüşmek için gelir. Feyyaz Cihan’a yanındaki arkadaşlarının hiç biri işe yaramaz ama Sırat’ın yanındaki adamlardan istediğini yanına al ve yarın sabah galerinin başına geç der ama tek şartı vardır Aleyna’yı öldürmesini ister. Ayrıca Cezmi’nin Aleyna’ya mesaj attığını söylemesi üzerine Cihan buna çok sinirlenir ve otoparka gelince Cezmi’ye çok kötü sert çıkar ve bunu yapacak kadar nasıl cahil olabileceğini söyler. Feyyaz ile Cihan görüşmesi sürerken odaya doktor girer ve her ikisi de orada karşılaşınca şok olur.

daha sonra Cihan doktor ile ayrı görüşmesinde doktor Feyyaz’ın kendisinin üvey babası olduğunu itiraf eder. Gizemli Jeep bir akşam bu seferde Cihan’ın doktor ile Kafeteryada oturduğu esnada Kafeterya önüne gelir ve arabanın camını açarak onları izler.

13. bölüm bundan sonra klasik sahnelerle sona ermiştir. 1İnci taneleri 14. Bölüm özetinde görüşmek üzere.