Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İnci Taneleri Son Bölüm (23 Mayıs 2024)

İnci taneleri 16 Mayıs Perşembe günü yayınlanan bölümünde Nehir Özgür ile buluşmuş, Sırat Hastaneden çıkmış ve Nusret onu bir kahvehane köşesinde bularak iş teklifinde bulunmuştu. Nehir Sevgilisi Arcan ile yemek yerken Azem ve Piraye Aynı mekana gelir ve orada karşılaşma sahnesi olmuştur. Bakalım İnci Taneleri Son Bölümünde Neler oldu (23 Mayıs Perşembe)

İnci taneleri 16 Mayıs

Kanal D’nin en sevilen dizilerinden İnci Taneleri 16. Bölümü ile 23 Mayıs Perşembe akşamı izleyicilerin karşısına çıktı. Yine büyük heyecan dolu sahnelere tanık olacağınız yeni bölümde sahnemiz Nehir ve Arcan Restorantta otururken gelişen olaylarla başlıyor.

Piraye kardeşinin oturduğu masaya gider ve biraz sohbet eder. Bu arada Nehir ve Arcan wc gitme bahanesi ile masadan kalkarlar o sırada Azem’de masasından wc ye gitmek üzere kalkar. Azem’in amacı Arcan’ı yakalayıp konuşmaktır ancak iki sevgili restorandan hızla araçları ile ayrılırlar Azem bunlara yetişemez ve kaçırır.

Bu sırada Arcan yolda giderken Piraye’nin kardeşine biz gidiyoruz acil çıkmamız gerekti şeklinde mesaj atar. Azem ve Piraye kendi masalarına geçerler.

Azem masada Piraye’ye Arcan hakkında sorular sorar ve Piraye Arcan’ın sevgilisi var Nehir diye bir kızdan bahsedince Azem o an kısa bir şok geçirir ve doğru iz üzerinden olduğunu anlar.

Necmi Reyyaz’ın konağına girerek Aleyna’yı dışardaki arabasına davet eder. Orada ikna eder ve Aleyna ile birlikte Necip kaçarlar.

Necmi Aleyna’yı Dilber ve Azem’in kaldığı otele getirir. Reyyaz bu esnada konağında korumalarına çok ağır şekilde bağırmaktadır çünkü Aleyna evden kaçmıştır. Korumalardan sorumla Vedat’a bu korumaların hesabını kes ve benim içimi soğutacak bir dayak atmasını ister. Bu arada Cihan’ı yanına çağıran Reyyaz durumu kendisine anlatır. Sen olsaydın benim yerime ne yapardın Cihan diyor. Beslediğim adamlar affettiğim kadını evimden kaçırıyor der. O ikisini bulup bana getir der Cihan’a Reyyaz. Bu işi benim için hallet bundan sonra evladımsın ama yapmazsan düşmanım olursun diye tehdit eder. Cihan hiç seslenmez sadece düşünür ve sahne orada biter.

Otelde ise Dilber ve Kiraz Zahir’in içeceğine ilaç koymak için harekete geçerler.

Cihan otoparka gelir ve çok sinirlidir. Nusret yanına gelir ve sonuç ney diye sorduğunda, Cihan sonuç felaket Necmi Aleyna’yı kaçırmış der. Nusret buna çok şaşırır ve Necmi’nin aklını kaybetmiş olacağını söyler.

Bu sırada otelde Dilber ve Kiraz Zahir’in içeceğine uyku ilacını fazla koyduklarını düşünürler ve Zerre Zahir’in ölü gibi yatıyor demesi ile iyice paniğe kapılırlar. Zerre bu sırada Azem’in yanına gelerek Dilber’in ateşle oynadığını söyler. Güya Zahir’i hoş tutup bir anda kıçına tekme atacağını söyler ve İlacına uyku hapı attıklarını söyler. Azem Dilber’in odasına gelir ve ne yapmaya çalıştığını söyler. Dilber ise Zahir uyanınca ne yapacağını bilmediğini uyanmaz ise ne yapacağını hiç bilmediğini söyler.

Oteldeki herkes Zahir’i kontrol etmek için odasına doğru giderler. Plana göre İzzet müşterisi uyanmayınca odasına kontrole gidiyormuş gibi yaparlar. Odaya girdiklerinde Zahir hareketsiz şekilde yatakta yatmaktadır. Zerre Zahir’in nabzını yoklar, nefesini dinler ve yaşadığını söyler.

Nehir Özgür ile kafede buluşarak sevinçle evleneceğini söyler ve davetiye verir. Bu arada o adamla (babasını kastediyor) buluşuyor musun diye sorar. Özgür ise görüşmediğini söyler ve bundan sonra Nehir işi olduğunu söyleyerek ayrılırlar.

Nusret Cihan ve diğer ortakları toplantı yaparlar ve Nusret Necmi’nin artık kardeşleri olmadığını bir kadın yüzünden yanlış yaptığını ve kendilerinden kaçtığını söyler.

Cihan ile Nusret Necmi’yi bulmak için fikri vardır diye Necmi’nin babası ile görüşürler. Bu sırada masada otururlarken Cihan Necmi’yi arar ve telefonu Nusret alır ve meselenin sadece kendi meselesi olmadığını buluşmaları gerektiğini söyler Necmi ise tamam der ve telefonu kapatırlar.

Cem ise Piraye’yi bir yemeğe davet eder ve yemekte keman resitali sunar. Piraye bu duruma şaşkındır sadece. Cem masada Piraye’ye evlenme teklif eder ama Piraye bunu kabul etmez.

Zahir otelde Dilber’in odasına girmek için kapıyı çaldığında Dilber yastığının altına silah koyar. Zahir Dilber’e sarkıntılık yaparken Dilber’in eli yastığın altındaki silaha gider gelir ama bir şey yapmaz. O esnada kapıyı telaşla çalan Yıldız annesinin hastalandığını ve hastaneye gitmeleri gerektiğini söylemesi üzerine bir telaşla oradan kaçarlar. Odada yalnız kalan Zahir buna çok sinirlenir ama bir şey yapamaz.

Bu planı hazırlayan Zerre kendince övünür. Üçlü bir kafede oturup durum değerlendirmesi yapar. Zerre Zahir para durumlarını öğrendiğini ve kendisine para verdiğini söyler. Ama parayı istemezseniz geri veririm demesi üzerine Dilber yok o parayla katil tutalım kendisini öldürtelim der. Ama Yıldız ve Zerre bu fikri öylece bakakalırlar.

Aleyna otelde resepsiyona inmiştir. İzzet yanına gelerek günaydın der. Birden ortaya çıkan İzzet Aleyna’yı bir anlık korkutmuştur. Bu sırada Necmi otele Aleyna’nın yanına gelir ve arkadaşları ile buluşmaya gideceğini aynı zamanda nakit para bulması gerektiğini söyler.

Necmi ve ortaklar buluşurlar, Cihan Necmi’ye çok kızar. Necmi Aleyna’yı sevdiğini ve buralardan alıp götüreceğini söyler. Nusret ise öyle birşey yaparsan hepimizi yakarsın der. Necmi gönül ferman dinlemiyor aşık oldum bu kıza yapacak bir şey yok diyor.

Azem Arcan’ın şirketine gider ve kendisi ile görüşmek istediğini söyler. Güvenlik müdürü Azem’e paramı istiyorsun demesi üzerine Azem’de araçlarınızdan birisi beni takip ediyor ve bunu öğrenmek istediğini belirtir. Bu sırada orada olan Arcan’ın annesi Azem ile görüşmek için masasına davet eder ve ilginç bir sorunu olduğunu bunu da merak ettiğini söyler. Sizin öğrenmek istediğiniz plakalı araç Nehir’e ait der. Nehir’i tanıyor musunuz diye sorar Azem ise tanımadığını söyler. Anne ise tanımadığı bir adamı niye takip etsin ki der. Azem kusura bakmayın rahatsız ettim der ve oradan ayrılır. Çünkü kafasındaki soru işaretinin cevabını Arcan’ın annesi söylemiştir ama farkında değildir.

Nusret ve ortakları Necmi’yi takip ederler ve otele gittiğini görürler. Necmi ise otel odasına gelir ve kapıyı çalar fakat açan olmaz. Kapıyı itekleyerek içeri girdiğinde ise duvarda kırmızı renkli GİTMEYECEKTİN şeklinde bir yazı yazılmış ve Aleyna oda da yoktur.

Cihan doktor Elif ile görüşür ve babası ile aralarında büyük sıkıntı olduğunu söylemesi üzerine Elif durumun farkında olduğunu ama çözümün basit olduğunu söyler. Bu sırada Yanlarına Azem gelir. Cihan neden haber vermediğini söyler Azem’de telefonlarımı açmadığından dolayı habersiz geldim der ve masaya oturur. Elif ise çocuklara yardım edeyim diyerek masadan kalkar. Azem neden telefonlarını açmadığını sorar Cihan ise işler karışık o yüzden der. Cihan babasına sen benden uzak dur çokta görüşmeyelim diye düşünüyorum ben diyor. Azem ise başa döndük yani diyor. Ablanı bulmak üzereyim demesi üzerine Cihan da öylemi nasıl buluyorsun diye sorar.(sanki haberi yokmuş gibi :)) ).

Cihan Necmi olayının başlarını iyice içinden çıkılmaz duruma getirdiğini bahane ederek fazla muhabbet edemeyeceğini söyler. Azem çok üzgündür oğlunun bu farklı davranışı onu derinden üzmüştür. Azem kafede oturan cihanın yanından ayrılır. Cihan ise arkasından bakakalacaktır. Belki pişman ama ablası ile sözbirliği yapmıştır. Ablasını bir daha kaybetmemek adına babasına yalan söylemek zorunda kalmıştır.

Zerre ise kiralık katil bulmak için simitçinin yanına gelmiştir. Simitçi kiralık katilin ücretinin 100 bin TL + kdv olduğunu söyleyince Zerre buna çok şaşırır. Oradan bir simit alarak ayrılır.

Sahne Dilber’in pavyonda oynamasına geçer ve tüm müşteriler Dilber’i alkışlar Dilber’in keyfi son derece yerindedir. İşler istediği gibi gidiyordur. Zerre ise yıldızın yanına gelir ve tokalaşarak katil işinin tamam olduğunu beyan eder gibi bakış atar. Zahir ise kendi başına ayrı masada Dilber’e öpücükler atarak neşesini yerine getirmeye çalışıyordur.

Azem otel odasında romanını yazmaya devam ediyordur, öyle güzel cümleler kullanıyor ki bunları canlı dinlemeniz gerekir. Gerçekten çok etkileyici cümleler bunlar.

Zahir pavyonda yine masada baygın halde uyuyordur. katilin fiyatını konuşan Zerre, Yıldız ve Dilber ne yapacakları konusunda bir sohbete koyulurlar.

Piraye’nin şoförü otelden Azem’i alıp bir yere götürür. Şoförün dikiz aynasından Azem’e bakışlarından gittikleri yerin pekte tekin bir yer olmadığı anlaşılıyor gibi.

Otel odasında Yıldız Dilber’e bu işi gerçekten yapıp yapmayacağını sorar ve kendini yakmanı istemem der. Bu sırada Zerre odaya gelir. Yıldız yine olacak iş değil bu yakalarlar seni hapisten çıkamazsın der. Zerre bir fikri olduğunu söyler ve sorduklarında Zahir’i ben öldüreyim demesi üzerine Yıldız ve Dilber şaşkın vaziyette saçmalama derler.

Azem Piraye’nin evine gelir (korktuğumuz gibi bir yere götürülmedi sonuçta) ve yemek masasına otururlar. Azem söyleyeceği bir şeyler olduğunu söyler ve konuşmaya başlar. Sen ve Ayça kaybettiğim aile duygusunu yaşattınız bana der. Bunun için sana çok teşekkür etmek istedim diyor. Piraye’de Azeme her şey için çok teşekkür eder ve sarılırlar. (Sanırım aşk iyice alevleniyor). Birbirlerini öpmek üzere yakınlaşıp ayrılan ikilinin sessizliği Azem bozar.

Azem son bir şey daha var der ve Piraye söyle bitsin bu belirsizlik der. Herşey birbirine o kadar girdi ki, ben aslında haftada bir gün buraya gelip dersimi verip gitmek isterdim. Arcan Gümüşkaya’nın evleneceği kız Nehir’i ben tanıyorum der Azem. Piraye tanıyor musun diye söylenir ve şaşkındır. Azem ise tanıyorum çünkü o benim burada odaya Piraye’nin abisi, Cem ve kardeşi gelir ve ortamın büyüsü bir anda bozulur. Cem bu adamla ilgili bilmediğin şeyler anlatacağız sana der. Piraye ise ne gibi derken abisi mesela ismi gibi der. Adı Adem değil Azem’miş derler. Amaçları Azem’i Piraye’den uzaklaştırıp Cem ile birlikte olmasını sağlamaktır.

İsminden başlamış yalan söylemeye, çünkü yıllarca hapis yatmış sabıkalı bir kişi kendisi der Piraye’nin abisi. Piraye ise suçu neymiş diye sorar. Abisi ise karısını öldürmüş der.

Piraye burada derin derin bakakalır ancak tüm bunlardan zaten daha önceden haberi olmuştu. Ama sanki orada haberi yokmuş gibi davranır ve Adem diyerek Azem’in yüzüne bakakalacaktır.