Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yalı Çapkını Son Bölüm 24 Mayıs 2024

Star Tv’nin en çok izlenen dizileri arasında bulunan Yalı Çapkını 24 Mayıs Cuma akşamı 71. bölümü ile ekranlara geldi. Yine reyting rekorları kıran dizide heyecan, adrenalin bitmek bilmiyor. Saffet ve cezaevinden çıkarak diziye tekrar dahil olan abisi Tarık ile heyecanı bir kat daha arttırdı. İşte 71. bölümde Yalı Çapkınında neler olmuş görelim.

Star Tv'nin en çok

Suna Saffet ile görüşmesinde Seyran’ın çok hasta olduğunu öğrenir ve konağa gelip Seyran’ın odasında hıçkırıklarla ağlarken yanına Seyran gelir ve ısrarla ne olduğunu sorunca Suna Saffet’in söylediklerini anlatır. Bunun üzerine Seyran ablasına çok hasta olduğunu öleceğini söylerken bunları Ferit de odanın kapısında duymaktadır.

Bu sırada Suna Gerçekleri Seyran’dan duyunca şoka girmiştir, kriz geçirmektedir. Ferit ise Suna’ya Saffet ile buluştuğunu neden kendisine haber vermediğini söyleyerek kızmıştır. Seyran Suna’yı ortamdan alıp lavaboya götürür. Lavaboya giden Suna burada yere oturup hıçkırıklarla ağlamaktadır.

Gülgün Orhan!ın Halis ağa tarafından ölüme gönderildiğini düşünerek İfakat’ı nezarethaneden kurtarmıştır. Parkta bankta Gülgün İfakat ile konuyu konuşurken acilen Orhan’ın yardıma ihtiyacı olduğunu tartışırlar bu esnada İfakat’ı Şehmus arar ve nerede olduğunu sorarken İfakat acil yardımına ihtiyacımız var der.

Esme ise Mazlum’un marifeti ile Zerrin’in evine gelir. Evde Kazım ile Zerrin güzel bir gece geçirmişlerdir. Bu sırada kapı çalar gelen Esme’dir. Kapı merceğinden bakan Zerrin şaşırır ve kapıyı açar. Bir hışımla içeri giren Esme Kazım’a bağırıp çağırmaya başlar. Kazım ise sessizce onu dinlemektedir. Esme durumu iyice ileriye götürüp evi dağıtmaya başlar. Kazım ise her şey ortada daha ne soruyorsun der Esme’ye.

Sonunda bu kadınla yattığını kabul ediyorsun değil mi dediğinde ise Kazım evet kabul ediyorum ama ne için kabul ettiğimi sor der. Esme de ne için dediğinde o kadın (Zerrin için) beni istiyor onun için yattım der ve git boşan benden Zerrin beni istiyor bende onu istiyorum der. Esme’nin gözleri dolar o esnada Zerrin ise duyacaklarını duydun evimizden gidebilirsin artık kapıyı biliyorsun der. Bunun üzerine Esme eviniz çok güzelmiş güle güle oturun der ve arkasını dönüp giderken Zerrin’e saldırır ve onu dövmeye başlar. Kazım iki kadını aralar bu esnada Zerrin bayılmıştır.

Zerrin baygın haldedir Kazım ise karımı öldürdün lan diye Esme’ye bağırır, Esme bu sırada panikle evden kaçar gibi çıkar. Asansörde ben katil mi oldum diye kendi kendine şoka girerken kapıda Mazlum karşılar, var mı yapabileceğim bir şey diye sorar. Sakla beni Mazlum der ve oradan ayrılırlar. Araba binen Esme büyük şoktadır.

Konakta Ferit ise Saffet’i göndermiş geri gelmiştir. Kaya’ya kızar neden adamı kaçırıyorsun diye vs. Kaya özür dileyerek boşluğuna geldiğini Suna’yı ağlarken görünce kendini kaybettiğini söyler.

Ferit’in telefonu çalar arayan Kazım Ağadır. Çok kötü bir şey olduğunu kendisine yardım etmesini söyler ve olanları anlatır.

Konakta Seyran ve Suna dertleşirler, Seyran bundan sonra psikiyatriste sende benimle gel faydası olacaktır der. Ancak ikilinin annesinin başına gelenlerden haberi yoktur. Bu sırada Ferit Seyran’ı arar ve Suna’nın durumunu sorar. Babasının onu aradığını yanına gittiğini yolda olduğunu söyler sadece. Olaylardan bahsetmez Ferit Seyran’a.

Seyran durumdan şüphelenir ve annesini aramaya karar verir. Esme ise Mazlum ile birlikte arabayla giderlerken Esme’nin telefonu çalar. Ama telefonu açmaz Esme fenalaşır ve arabayı durdurarak kendisini dışarı zor atar.

Konakta ise Halis ağa yaveri latif bey ile birlikte Orhan’ın dedikodusunu yapmaktadırlar, Orhan’ın pısırıklığı hakkında vs. Ailesi için canını vermeye korkuyor falan diye konuşurlar.

Sahne birden bilmediğimiz bir konakta büyük bir çatışma sahnesini gösterir bunun devamı ilerleyen sahnelerde anlaşılınca yazılacaktır.

Şehmus ile Mezide telefonla konuşurken ekrana gelirler ve Mezide kendisine kurtardığı için teşekkür eder. Şehmus birlikte iş yapalım teklifinde bulunur ve Halis Korhan’ın bitmesini istiyorum der. Sana Orhan’ı vereceğim ilk başta der Şehmus, plan hazır benden haber bekle der ve telefonu kapatır.

Pelin Şehmus’u arar ve annem bir kaza geçirmiş durumu ciddiymiş derken Şehmus ah geri zekalı yine ne halt yedi diye söylenir.

Kazım Ferit ile birlikte Zerrin’i hastaneye getirmişlerdir. Kazım Mazlum’u arayarak Esme’yi alıp bir yerde saklamasını kendisini daha sonra arayacağını söyler.

Pelin hastaneye gelir ve bir hışımla Kazım ağaya ve Ferit’e panikle annesine ne olduğunu sorar. Ferit ise annesinin ameliyatta olduğunu doktorların daha bir şey söylemediğini iletir.

Bilmediğimiz bir konakta çatışma oldu demiştik, o konakta Mezide varmış ama Şehmus olaydan haberdar olur ve Mezide’yi oradan kaçırmış olduğu anlaşıldı. Mezide’nin telefonda Şehmus’a teşekkür etmesinin sebebi de böylece anlaşılmıştır.

Mazlum konağa gelmiş, Suna ve Seyran’ı annelerinin yanına götüreceğini söyler ve hep beraber annelerinin yanına doğru yola çıkarlar.

Hastanede Pelin halen ağlamaktadır, bu sırada hastaneye gelen Şehmus Kazım’ı görür görmez senin yüzden mi oldu lan diyerek Kazım’ı tartaklar ama Ferit araya girer ve aralar ikiliyi.

Esme bir Kafeteryada otururken Suna ve Seyran yanına gelirler hepsi birbirine sarılır bu esnada Esme gözyaşlarına hakim olamaz ve halen panik bir haldedir. Zerrin’e ne olduğunu öğrenmek için babalarının yanında olan Ferit’i aramayı düşünürler.

Hastane bahçesinde Ferit’in telefonu çalar ve arayan Seyran’dır. Zerrin’in nesi var diye sorar. Ferit ise Zerrin’in ameliyattan yeni çıktığını durumu henüz belli değil der.

Kafeteryada çok dikkat çektiklerini başka sakin bir yere gitmeleri gerektiğini söyleyen Mazlum kızların istememesi üzerine kızlar kendi istekleriyle oradan ayrılırlar. Mazlum arabaya binmelerini kendilerinin istediği yere bırakacağın söyler ve arabaya binerlerken Tarık oraya gelir ve Seyran’a seslenir. Seyran ve Suna Tarık ve kardeşi Saffet ile orada baş başa kalırlar ve ortalıkta sinirler gergindir.

Şehmus Korhan ailesine olan öfkesinden dolayı Ferit’i hastaneden ayrılması için serzenişte bulunur ve Ferit işleri gereği hastaneden ayrılır. Seyran Konakta odalarında Ferit’i beklerken bir hayli tedirgindir.

Eve gelen Ferit kapıda babası ile karşılaşır bu arada Orhan Halis ağadan yine fırça yemiş, hakaret görmüş ve morali çok bozuktur. Ferit ile birlikte odalarında uzun süre dertleşirler.

Daha sonra Ferit kendi odalarına geçer Seyran odada kendisin beklemektedir. Ferit olayları anlatmaya başlar ve durumu tam olarak öğrendikten sonra kendisine haber vermeyi düşündüğünü söyler.

Zerrin ameliyattan çıkmış odaya alınmıştır. Yanında ise Şehmus, Pırıl ve Pelin vardır. Mezide Şehmus’u arar ve yardım lazım mı diye sorar. Şehmus sıkıntı olmadığını halledeceğini söyler. Acil olarak çıkması gerektiğini söyleten Şehmus hastaneden ayrılır. (Korhanlara suikast düzenleyeceğini düşünüyoruz.)

Seyran’ın lavabodan çıkacağı esnada Pelin Ferit’e mesaj atar Ferit ise mesajı görür fakat okumaz, Seyran’ın geldiğini görünce telefonu tamamen kapatır.

Şehmus İfakat’ın kardeşini gerçekten öldürdüğünü yardıma ihtiyacı var yoksa gerçekten hapise gireceği şeklinde Orhan’a mesaj atar ve acilen görüşmemiz lazım der. Bunu okuyan Orhan evden ayrılır ve Şehmus’un yanına doğru yola koyulur. Gülgün o sırada uyanır ve Orhan’ın arkasından baka kalır. Dahned eöyle bir müzik vardır ki sanki Orhan’ın sonu gelmiş gibi.

Organ konakta İfakat’ın odasına girer ve o falcıyı senmi öldürdün doğru söyle der. (Falcının İfakat’ın kardeşi olduğunu bilmiyor gibi geldi bize) İfakat ağlayarak, isteyerek olmadı bir anda kazayla oldu diye itiraf eder olayı Orhan’a. Yazıklar olsun sana İfakat diye diye Orhan odadan çıkar ve Şehmus’un yanına görüşmeye gider.

İnşaat sahası gibi bir yerde bekleyen Şehmus’un yanına Orhan gelir. Kısa bir konuşmadan sonra Şehmus bir ıslık çalar ve aracından 4 eli silahlı kişi Orhan’ın etrafını sararken sahne konağa Seyran’ın odasına giren Suna’ya döner.

Bu sırada Gülgün uyanmış tedirgin bir halde odasında beklemektedir. sanki Orhan’ın başına gelecekleri tahmin eder gibi.

Pelin Ferit’e attığı mesajda dayısının Orhan babayla bir sıkıntısı olabileceğini yazmış bunu sabah telefonu açtığında okuyan Ferit olayı az çok anlamıştır.

Şehmus ise Orhan’ı bir metruk binaya kaçırmış ve bir hayli hırpalamıştır. Oraya ayrıca Mezide denen kadını da getirten Şehmus Orhan’a aynı sen bana yaptırmıştın der. Mezide Orhan’ın yüzüne karşı eskilerden biraz konuştuktan sonra oradan ayrılır. Şehmus ise kendisine güzel bir odun vermelerini korumalarından ister.

Bu sırada konakta herkes Orhan’ı bulmak için seferber olmuştur. Suna ve Seyran ise Psikiyatriste gelmişlerdir.

Şantiyede Şehmus Orhan’a kötülük yapmak isterken Pelin oraya gelir ve bunu yapmamasını herkesin olaydan haberi olduğunu söyler. Bu sırada Abidin şantiyeyi gören yüksek bir tepede elinde dürbünlü tüfekle Şehmus’un olduğu yere ateş açar ve ortalığı karıştırır. O esnada Ferit ve adamları şantiye alanına girerler çatışma başlar. Ferit şantiye içinde babasını bulmuştur ama kıskaca alındığında yardımına Abidin’in dürbünlü tüfeği yetişecektir. Ferit sonrasında babasını kurtarıp binadan çıkarken Şehmus onları karşılar ve vbirbilerine silah çekerler bu esnada silah sıkan Şehmus araya aniden giren Pelini vurur ama mermi sadece kolunu sıyırır Pelin’in. Bu arada Ferit’in adamları Şehmus’u kıskıvrak yakalarlar. Orhan dışarı çıkar ve kenarda oturur ama durumu baya ağırdır çünkü çok dayak yemiştir.

Olay yerine gelen Halis ağa Orhan’a yine hakaret ederken Ferit’in yukarıda affettiği bir koruma Orhan’a ateş eder ve vurur. Orhan Halis ağanın kucağına yığılır kalır Ferit ise yanı başlarında gözyaşlarına boğulur, yapma baba yapma baba (ölmemesi gerektiğini söylemeye çalışır) diye söylenir Ferit. Bu son sahne gerçekten izleyenlerin yüreğini acıtacaktır. Ferit hıçkırıklara boğulur aynı durumda keza Halis ağada gözyaşlarına hakim olamaz ve oda hıçkırıklara boğulmuştur.

Orhan’ın ölüp ölmediği ise henüz net değildir, bu konu önümüzdeki haftaki bölümde kesinlik kazanacaktır artık.

Yalı çapkını  71. bölümü Orhan’ın vurulma sahnesi ile birlikte burada sona ermiştir. haftaya yeni bölümde görüşmek üzere hoşçakalın.