Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yalı Çapkını Son Bölüm Özeti (10 Mayıs 2024)

Star Tv nin sevilen dizisi Yalı Çapkını bu haftaki bölümünde de heyecanlı sahneler izleyeceğiz. Dorum ormanda Halis ağanın adamları tarafından öldürüldü mü yoksa affedildi mi? Bu bölümde hepsi açıklığa kavuşacak. İşte Yalı Çapkını’nın 10 Mayıs 2024 de yayınlanan özeti.

Star Tv nin sevilen

Geçen haftaki bölümümüzü Halis Ağa’nın ormanlık alanda mezar içinde Asuman’ın arkadaşı olan Spor Eğitmeni Doruk’u vurduğunu sandığımız sahnede kalmıştı. Bu bölümde izleyiciler Doruk öldü mü yoksa affedildi mi onu merak ediyordu.

Geçen haftaki bölüm içinde Seyran’a doktoru kısa bir ömrünün kaldığını söylemiş, Tayyar Seyran ve Suna’nın daha önceki kocaları Saffet ve abisini cezaevinin kapısında karşılamıştı.

Kurye konağa Ferit’in adına bir paket getirir paketin içinde telefon vardır. Telefonu açan Ferit telefondaki mesajı okur mesajda “kimseye güvenmemesini en yakınındaki kişilere dahi güvenmemesini, dışarı çıkması için hazır olmasını” yazmaktadır.

Bu arada Seyran mutfakta kendi elleriyle Ferit’e kahvaltı hazırlamıştır. Odalarında baş başa kahvaltı yaparlar.

Mezide Gülgün’ü arar, yeni bir anlaşma yapmak için yanına çağırır. Aksi taktirde Orhan’a zarar vereceğini söyleyerek tehdit etmektedir.

Seyran Ferit’e başka bir doktora daha görüneceğini söyler ancak Ferit, Doktorun Seyran’a kısa bir ömrü kaldığını söylediğini bilmemektedir. Ama Ferit durumdan şüphelenmeye başlamıştır. Bunu da Seyran’ın yüzüne karşı söyler.

Ferit’e bilinmeyen numaradan dışarıya çıkmasını ve kendisine atılacak olan konuma gelmesi şeklinde mesaj gelir ve Ferit konaktan çıkar. Bu arada sabah erkenden konaktan çıkıp ayrılan bir kişi daha vardır. O kişi Gülgün’dür ve Mezide ile buluşmuştur. Mezide Gülgün’e Hattuç’u kendisine getirmesini söyler ama Gülgün bunu kabul etmeyeceğini başka bir şey istemesini söylese de Mezide o zaman tehditlerine devam etmektedir.

Bu arada Tayyar yani Mezide’nin kocası Kazım Ağaya kendisini Mazlum olarak tanıtmış ve şoförlüğünü yapmaktadır. Bu süreçte Mazlum aileleri çok yakından takip etmeye devam etmektedir.

Kazım Ağa Esme’ye eve dönmesini aksi halde kızlarına annelerinin kendisini boşayacağını söyleyeceğini belirterek tehdit etmekte. Esme ise buna sinirlenir ve farklı anılarla babalarını tehdit edecektir.

Ferit bilinmeyen numaradan kendisine gönderilen konuma geldiğinde çağrıldığı yer bir Cafe dir ve karşısına Saffet çıkmıştır. Saffet Ferit’e çok dikkatli olmasını kendi ailesine tuzak kurulduğunu itiraf eder. Daha fazla açıklık getirmez. Ferit’ten Suna’yı kendisine getirmesi karşılığında herşeyi anlatacağını söyleyen Saffet’in bu isteği Ferit tarafından kabul görür.

Seyran farklı bir doktora daha muayene olmak için özel hastaneye gider ve oradaki doktorda ilk doktorun söylediği belirtileri söyleyince Seyran lavaboya giderken ufak bir rahatsızlık geçirir ve yere çökmek üzere iken yıllar önce evlendirilmeye zorlandığı Tarık elinden tutar ve Seyran o sırada şok olur.

Ferit Suna’ya Saffet ile ilgili görüşmesi gerektiğini söyler ve olayların çok değişik olduğunu söyler. Birilerinin arkalarından plan çevirdiğini biliyor ama ne çevirdiğini bilmediğini söyler. Bunu da Saffet’in açıklayacağını ama Suna’nın yanına getirilmesi sonucunda konuşacağını Suna’ya söyler.

Kazım ile Esme kendi evlerine gelirler ancak Kazım’ın daha öncede beri siniri olduğundan Esme’ye evin içinde bağırır çağırır, kahve yapmasını akşama Antep sofrası hazırlamasını ister. Mazlum da bu fırsattan istifade evi gözetliyor inceliyor. Mutfakta Esme ile koyu bir sohbete başlatır.

Konakta Abidin ile aşçı Şefika’nın kızı Halis Ağanın önderliğinde sözleneceklerinden dolayı Halis ağa gündüz geline değerli bir kolye hediye eder.

İfakat Falcılık yapan kız kardeşi ile onun evinde tartışmaya başlar, çünkü Hattuç Suna’nın falcı ile ilişkisini öğrenir ve falcıdan randevu almasını ister. İfakat bu olayı duyunca kardeşinden akıllı olmasını Hattuç ile uğraşmamasını söyler. Aralarında çıkan tartışma ile İfakat kardeşini duvara doğru iter bu esnada falcı kardeşi ise duvarda bulunan çiviye kafası saplanır ve kanlar içinde yere yığılırken İfakat evin içinde şok olmuştur.

Konağın mutfağında Ferit akşam sözlenecek olan Abidin ile sevinç yaşar, şakalaşır. O kızı alacağız diye bağırır şakasına. Akşam ise isteme merasimi konakta yapılır ve yüzükler Latif tarafında takılır. Bu esnada Suna pencere önünde Abidin’e bakarak gözyaşlarına hakim olamaz.

Kameralar yönünü Kazım’ın evine çevirir, burada Esme Kazım’ın istediği sofrayı hazırlamıştır ve Kazım Esme’ye benimle beraber içeceksin diye zorlar, Esme ise mideme dokunur diye reddetse de Kazım Esme’nin eski sevgilisini öne sürerek bağırması üzerine Esme içmek zorunda kalır. Masada sohbet Esme’nin eski sevgili mevzusuna gelirken Kazım bir anlık sinirle Esme’nin telefonunu alarak yere çarpıp kırar ve boğazına sarılıp onu öldürmek üzereyken Mazlum arkasından Kazım’a vurarak bayıltır.

Bunun üzerine Mazlum Kazım bey çok içtikten sonra sızıp başını masanın kenarına vurmuştur diye bir senaryo çizer ve bunu Esme’ye de kabul ettirir.

İnternete İfakat’ın falcı kız kardeşinin ölüm haberi düşmüştür, Suna haberi okuyunca şok olur ve durumu hemen halası Hattuç hanıma iletir. Hattuç hanım olayı anlar ve bunun altında İfakat’ın parmağı mutlaka vardır diye sesli düşünür. Suna bunu duyduğunda bir şok daha olacaktır.

Ferit Saffet ile buluşmak için Suna’yı da yanına alarak konaktan ayrılır, bu esnada Kaya ikisini takip etmeye başlamıştır.

Gülgün ise Hattuç’u Mezide’ye götürmek için dışarı çıkalım yalanıyla kandırır. Kendisine hiç unutamayacağı bir yere götüreceğini de ayrıca söyler.

Ferit Suna ile beraber bir parkta Saffet’le buluşurlar. Saffet sevincinden saçmalar anormal hareketler yapar. Saffet Tayyar’ın hem Seyran hem de Suna’yı kaçıracağını söylerken onları takip eden Kaya bir anda Saffet’e vurmaya başlar. Kargaşadan faydalanan Saffet parktan kaçar ve abisi Tarık’a ellerinden zor kaçtığını hemen buluşmaları gerektiğini söyler.

Mezide ise bir cafeteryada Gülgün ve Hattuç’u beklemektedir. Kameralar Gülgün ile Hattuç hanımı bir mekana geldiklerini gösterirken seyirci Mezide’nin yanına geldiklerini sanmaktadır. Bu sırada Mezide’nin bulunduğu cafeye bir grup eli silahlı korumalar baskın yapar ve aralarından Halis ağa yürüyerek Cafeye girer. Buradan da anlaşılıyor ki Gülgün Mezide’ye tuzak kurmuş ve oraya Halis ağayı göndermiştir.

Tarık ise Seyran ile yol üstünde konuşarak onu kaçmaya ikna ettiği esnada Ferit Saffeti silahla rehin almıştır ve ona doğru bağırır. Burada herkes birbirine bakarken Yalı Çapkını 69. Bölüm sona ermiştir.

Yalı Çapkını Son Bölüm Özeti.