Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İnci Taneleri Son Bölüm (16 Mayıs 2024)

İnci Taneleri 16 Mayıs Perşembe günü 15. bölümü ile ekranlara geldi. Geçtiğimiz hafta çok heyecanlı sahnelerine tanık olduğumuz dizide bu haftada izleyiciyi ekranlara kilitlemeyi başaran dizide önemli gelişmeler yaşandı. İşte İnci Taneleri 16 Mayıs Perşembe günü yayınlanan 15. bölümü.

İnci Taneleri 16 Mayıs

Geçtiğimiz hafta yayınlanan bölümün sonunda Nehir abisi Özgür’ün çalıştırdığı otoparka gelerek arkasından seslenmiş ve ikili uzun süre gözyaşlarına hakim olamamıştı. Bu sahne ile sona eren 9 Mayıs da yayınlanan bölümünün ardında  bu haftaki bölümü özetine başlıyoruz.

Özgür ve Nehir uzun yıllar ayrı kaldıktan sonra karşı karşıya geldikleri anda birbirlerine sarılarak doyasıya hasret giderirler. Durup durup birbirlerine sarılan iki kardeş izleyenleri hüzne boğdu.

Bu arada Dilber Zerre’nin kendi parasını aldığını anlamış ve otelde büyük olay çıkarır. Yıldız, Azem’e Zerre’nin tüm parayı yediğini söyler, bu arada resepsiyonda görevli İzzet Zerre’yi savunmaya çalışınca Dilber ve Yıldız buna iyice kızarlar.

Azem Dilber’in otel odasına gelir ve ne kadar para kaybettiklerini sorar Yıldız ise çok dolambaçlı cevaplar verince en sonunda 100 Bin TL kaybettiklerini açıklarlar. Bu arada Dilber sürekli ağlamaktadır, çünkü ellerinde paranın çoğu bir hiç uğruna gitmiştir. Zerre ise ortalıklarda halen görünmemektedir.

Özgür ve kardeşi Nehir sakin bir Cafeteryada oturup baş başa her şeyi konuşmaya başlarlar. Nehir Özgür’e babası ile neden görüştüğünü sorar ve buna çok kızar.

Uyuşturucu ile buluşmasını, nasıl tedavi gördüğünü, şuan ki sevgilisi Arcan ile tanışmasına kadar her şeyi Özgür’e anlatan Nehir yakında Arcan ile evleneceğini söyler. Şuan ki çevresinin ailesi hakkında hiç birşey bilmediklerini ve Özgür’ünde babalarından uzak durması gerektiğini söyler.

Özgür suçu babasının işlemediğini kendisine söylediğini söyler bunun üzerine Nehir suçunu itiraf etmedi mi neden böyle söylüyor o zaman der. Nehir özgür’e ben bu elleri bir kere tuttum bir daha bırakmam derken Özgür’de aynı şeyleri Nehir’e söylerken Nehir yine o adamdan (Azem) uzak durmaları gerektiğini yineler. O sırada Özgür’ün telefonu çalar ve arayan babalarıdır. Özgür telefona cevap vermeden cebine koyar. Nehir buna çok sevinir.

Azem ders verdiği kız öğrenci ile evlerinin bahçesinde küçük bir tarım işi ile uğraşırlarken bunları gören aile bireyleri çok sevinir.

Zerre otelin en üst katında İzzet’in sayesinde saklanırken yemekleri burada İzzet tarafından karşılanıyor.

Sahne Reyyaz’ın evine döner ve Reyyaz bu sırada terasta derin derin düşüncelere dalmışken yanına Aleyna gelir. Havuza girmek istediğini söyleyen Aleyna’ya Rezzan odasına geçmesini misafirlerinin geleceğini söyler. Aleyna annesini araması gerektiğini kendisini çok merak etmiş olacağını iyiyim sesimi duyması lazım der. Reyyaz da Aleyna’nın kendi telefonunu vererek konuşmayı fazla uzatma der ve konuşmasına izin verir. Tabi Aleyna annesini değil Özgür’ün adamı  Necmi’yi arar ama Necmi’nin jetonu çok geç düşer. Bunun üzerine Aleyna telefonu hemen kapatır kaydı siler ve annesini arar.

Arcan annesinin yanına bir hışımla gelerek ne yapmaya çalıştığını sorar. Kendi evliliğinde sorun yarattığını düşündüğünden soruyor annesine bu soruyu. Daha önce annesi Nehir’i Arcan ile evlenmemesi için uyarmıştı hatırlarsanız.

Annesi Arcan’a eğitimsiz, ailesiz, kültürsüz ve en önemlisi de uyuşturucu bağımlısı bir kız der Nehir için. Arcan ise ilk tanıştığımızdan beri birbirimize aşığız der ve annesi tamam benden günah gitti der.

Azem Özgür’ü tekrar arar ancak yalnız olduğu halde babasının telefonunu açmadı. Azem durumdan şüphelenir.

Piraye şirket hisselerini satıp satmamakta kararsız kalır, evinin bahçesinde kardeşi, Sibel ve biraz şımarık sevgilisi ile durum analizi yaparlar.

Özgür Cafe ye gelerek manevi annesi ile önemli bir konu konuşmaya gelir. Annesine ablası Nehir’i bulduğunu söyler. Bu sırada Nusret cafeye gelir, Güngör hanıma önemli bir şey söylemek istediğini söyler.

Reyyaz Cafe önüne arabası ile gelerek Özgür ile görüşmek istediğini yakın adamı aracılığıyla iletir. Reyyaz’ın yanına gelen Özgür Reyyaz’ın kendisini bir yere götürmek istenesi üzerine arabaya binerek oradan uzaklaşırlar.

Zerre Azem’e Dilber’in parasını nasıl kaybettiğini anlatırken çok üzgündür. Azem’den akıl ister kızların parasını nasıl yerine koyacağı hakkında.

Gazinocu Dilber’in kocası Zahir’i olay çıkarmaması için sıkı sıkı tembihler.

Azem Kızlardan özür dilemesi için Zerre’yi kızların oteldeki odasına getirir.

Zahir bir gece otele gelerek İzzet’ten boş oda olup olmadığını sorar.

Sırat hastaneden çıkmış Nusret onu bir kahvede görür. Halini hatırını sorar, bir ihtiyacın falan var mı diye sormaya geldim der Nusret. Sırat’da kazanacak hiç birşeyi kalmayan adam neye ihtiyaç duyar ki der. Nusret Sırat’a delikanlı bir adam olsaydın şimdi böyle yalnız kalmazdın diyor.

Nusret Sırat’a birlikte çalışma teklif eder. Reyyaz’ın kendilerinden adam öldürmelerini falan isteyeceğini ama artık kendilerinin başkası için bu tür işler yapmayacaklarını söyler Nusret. Sırat da ben ne yapacağım peki der, Nusret’te zamanı gelince konuşuruz diyerek oradan ayrılır.

Azem Özgür’ün telefonlarına cevap vermemesi üzerine otoparka kadar gelir ve onu burada Nusret ile Necmi karşılar. Azem, Nusret ve Necmi aralarında sohbet ederken Özgür otoparka doğru gelirken babasını uzaktan görünce otoparka girmez ve saklanır.

Azem Piraye ile evlerinin bahçesinde yeşillik ekmek için bir araya gelmişlerdir, ve koyu bir sohbet ederler. Azem Piraye’nin de maydanoz ekmesi için yardımcı olur.

Piraye’nin yüzeysel sevgilisi diyebileceğimiz Cem bahçeye gelir ve Piraye’yi akşam yemeğine davet ettiğini söyler bunun üzerine Piraye’de akşam kızı Ayça ile yemek yiyeceğini söyler ve kibarca reddeder.

Dilber otel odasının kapısının önünde boncuklarla örülmüş kuş maskotu görür ve Azem’in hapishanede yaptığını ve kendisine hediye ettiğiniz sanmaktadır ancak durum çok farklıdır. Dilber bunu İzzet’e söyler ama İzzet gerçeği söylemek üzereyken Resepsiyonda oturan Zahir’i gören Dilber adeta şok olur. Zahir ayağa kalkarak Dilber’e kuşumu beğendin mi diye sorar bu arada Dilber halen şaşkın şaşkın Zahir’e bakarken sahne son bulur.

Nehir sevgilisi Arcan ile Restaurant da yemek yerlerken Nehir Arcan’a gözlüğü çıkarmasını söyler ve kardeşi Özgür ile buluştuğunu söylemek üzereyken Arcan lafı boğazına tıkar ve bu konuyu kapatmasını söyler. Arcan’ın annesi de Restaurant’a gelir ve yine mi kavga var diyerek masaya oturur. Azem’in kendisini takip eden aracın plakasını alarak otel güvenlik müdürüne durumu iletmesi üzerine güvenlik müdürü de Arcan’ın annesine durumu anlatır ve araştıracağını söyler. Arcan’ın annesi Restaurant da Nehir’e bu durumu sorar ve Nehir her şeyi reddeder hiç bir şeyden haberi olmadığını söyler ama o an Nehir şok olmuştur.

Zahir otel resepsiyonunda Dilber ile konuşurken ya benimsin ya toprağın bunun başka yolu yok der. Dilber ise Zahir’i kızdırmamak için alttan alttan konuşmaktadır.

Necmi gece vakti Reyyaz’ın evinin önüne gelir ve gizlice eve girer. Bahçe duvarından içeriye bakarken Reyyaz Cihan ile birlikte dışarı çıkmaya hazırlanıyordur. Arabada giderlerken Reyyaz Cihan’a manevi kızı doktor Elif ile nereden tanıştıklarını sorar, Cihan’da hastanede tanıştıklarını söyler. Bunun üzerine Reyyaz Cihan’a Elif ile bir daha görüşmemesi gerektiğini söylemesi Cihanda büyük şaşkınlık yaratır. Onun (Elif’i kastediyor) bizden uzak kalması beladan uzak kalması anlamına gelir diyor Reyyaz.

Bu arada Necmi bahçe duvarından içeri girer ve Aleyna’yı aramaya başlar. Aleyna bahçede iken Necmi’yi görür görmez korumasına su getirmesini söyler ve yanından uzaklaştırır. Necmi ile arka bahçede buluşan Aleyna hasretle birbirlerine sarılırlar.

Yeni sahnede Dilber gazinoda güzelce oynamaya başlar, Zahir’de ayrı bir masada karısını izleyerek içmektedir. Zerre’ye para bulabileceğini söyler ve benim askerim olacağını söylemesi üzerine Zerre sen beni bu durumdan kurtar ondan sonra emret der Zahir’e. Bu arada Zahir Dilber’in kendisine karşı bayağı yumuşadığını sanır ve o yüzden gayet mutludur. Yıldız ise Dilber’e ne oldu bu değişiklik diye sorduğunda ise Dilber Yıldız’a önce suyuna gideceğim sonra da biletini keseceğim diye söyler. (Zahir için)

Yeni sahnede Piraye’nin sevgilisi Cem, Nehir, Arcan, Piraye’nin erkek kardeşi, ve karısı birlikte yemek yerlerken aynı mekana Azem, Piraye ve kızı Ayça ile birlikte gelirler. Nehir Restaurantın diğer ucundaki masaya oturan bu üçlü arasında babası Azem’i görür ve şok olur. Gözlerini ayıramaz o taraftan. Arcan Nehir’in yüz ifadesinin birden değiştiğini görünce ne olduğunu sorar bunun üzerine Nehir’de o (babasını kastediyor) burda diyor ve wc ye gitmesi gerektiğini söyleyip masadan ayrılırken Piraye Kardeşinin olduğu masayı görür ve Arcan’ı tanıyan Piraye masalarına gider. Azem de masada oturan Ayça’ya Arcan’ı detaylıca sorar ve Azem’in kafasındaki şablon oturmak üzeredir.