Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yalı Çapkını Son Bölüm 17 Mayıs 2024

17 Mayıs 2024 Cuma günü 70. bölüm ile ekranlara gelecek olan dizide her geçen bölüm heyecan daha da artmakta. Cafe baskını, Tarık’ın Seyran’ın peşine düşmesi derken çok heyecanlı bir bölüm daha bizleri bekliyor.

17 Mayıs 2024 Cuma

Halis Ağa Cafe’de Mezide’ye baskın yaparken, Tarık ise yolda Seyran’ın karşısına çıkarak konuşmaya başlarken Ferit gelir ve elindeki silahı Tarık’a doğrulturken geçen bölüm sona ermişti.

17 Mayıs Cuma akşamı yeni bölüm başlarken Ferit Tarık’a çok kızgındır, Tarık ise Seyran ve Ferit’in arasını bozacak cümleler söyler bunun üzerine Ferit daha da çok sinirlenir ve Seyran’a bağırmaya başlar. Tarık ise fırsattan istifade Ferit’e hakaretler eder. Ferit ise Tarık’a ben silahsız birisini sırtından vuracak kadar kalleş değilim, Seyran’ı eve bırakayım, seninle o zaman baş başa görüşelim der.

Sahne Cafe’ye Halis Ağa ile Mezide’ye dönerken, Mezide ölmeden önce son bir isteğin var mı diye sorsalar Halis ağa seni görmeyi isterdim der. Hattuç’un beni kireç kuyusuna attığı günü hayatta unutmadım der Mezide. Halis Ağa’da olan olmuş küçücük bir kıza (Seyranı kastediyor) işkence yapmaya değer mi diyor.

Bu arada Gülgün Hattuç hanım ile başka yerde otururlarken derin derin dertleşirlerken Gülgün bir anda Halis ağaya evlendiği gün yatağına koç başını yatağına kendisinin koyduğunu itiraf ettiğini hatırlar.

Bu arada Ferit Seyran’ın doktora gitmesinde yalnız kaldığını görür, hem Abidin’e hem de emir verdiği Latif beye çok sinirlenir ve eve gelir her ikisine de çok kötü bağırır çağırır. Ayrıca Ferit ile Suna Tarık’ın kardeşi Saffet ile parkta buluşması ortaya çıkar bunu duyan Seyran ve Kaya olayı tam anlamadan çok sinirlenirler. Herkes önüne gelene bağırıp çağırmaya başlar, ancak olayların arka yüzü bildiğiniz gibi yanlış anlaşılacak bir durumda değildi.

Seyran Doktorun yanından çıktıktan sonra kaldırım üzerinde karşısına çıkan  Tarık’la konuşurken Ferit’in kendilerini o anlık görmesinin sebebini izah etmeye çalışır. Ferit ise sen benden bir şey saklıyorsun ve bunu bana söylemiyorsun diye Seyran’a dert yanar. Seyran’da psikolojik olarak zor günler geçirdiğini sorunların üstesinden gelemediğini ağlayarak söyler Ferit’e. İçimdeki karanlık senide yutsun istemiyorum, o yüzden sorunlarımı dertlerimi sana açamadım der Seyran. Ferit ise benim bu karanlıkta bile altından kalkamayacağım hiç bir dert sorun yok Seyran der.

Bu konuşmadan sonra Ferit Seyran’dan defalarca özür diler, kendisini anlayamadığı için suçlu olduğunu itiraf eder ve Tarık ile buluşacağını Seyran’a söyler.

Tarık ve kardeşi Saffet arabaları ile giderken Tarık Saffet’in kendisinden habersiz yaptıkları yüzünden çok sinirlenir ve ona şiddetli bir şekilde bağırırken Ferit Tarık’a istediği yerden konum atmasını ve orada buluşmaları şeklinde mesaj atar. Bu arada Saffet yine gereksiz gereksiz konuşarak Tarık’ı sinirlendirir. Seyran’da hemen o anda Tarık’a mesaj atarak kendisi ile buluşmak istediğini Ferit’e hiç bir şey söylememesini istediği yönünde mesaj atar.

Bu arada Şeyhmıs ve İfakat falcının ölümü ile ilgili senaryo kurmaya çalışırlarken Halis Ağa İfakat’ı arar ve akşam yanına gelmesini ve yemeğe gideceklerini söyler.

Şeyhmus Korhan ailesine iyice bilenmiştir ve hepsini bitireceğini İfakat’a söyler.

Seyran ve Ferit villanın terasında otururken Ferit Tarık’ın telefonlarını açmadığını gmrüyor ve sinirlenerek bunu Seyran’a söylüyor ama (Seyran’ın Tarık’a mesaj atıp Ferit’e birşey söyleme dediğinden Ferit’in haberi yok.)

Ferit durup dururken Akın’ın annesinin hayatta olması ihtimalini aklından çıkaramadığını söyleyince Seyran birden o eski yaşadığı işkenceler aklına gelir ve kötü olur. Seyran da Ferit’e aklındakileri bana da söyle der ve Ferit anlatmaya başar. Ferit ise Akın’ın babasının çok yakınlarında olduğunu bunu da bulmanın yolunun Tarık ile konuşmaktan geçtiğini ve bu yüzden Tarık ile konuşmasının çok önemli olacağını söyler.

Sahne Kazım Ağa’nın evine döner ve Kazım Ağa kafasına aldığı darbenin ne olduğunu havuz başında otururken düşünürken Esme’yi yanına çağırı ve kendisine bunu yapanın kim olduğunu sorar. Esme’de hiç bir şey bilmediğini söyler. Kazım havuz başında otururken Pelin’in annesi Zerrin’i arar ve oturduğu evin nasıl olduğunu sorarken müsaitseniz size uğramak istiyorum der. ( Bu arada Esme Kazım’ın yanından ayrılmış içeriye gitmiştir.)

Kazım Zerrin’e telefonla konuşmak iyi olmuyor müsaitseniz size gelmek istiyorum der ve Zerrin’de hemen kendisini evine davet eder. Bu sırada Esme’de Şoför Mazlum’a kazım ağanın dışarıya çıkacağını arabayı hazır etmesini söyler. Mazlumda nereye gideceğini sorar fakat Esme kazımın nereye gideceğini ben hiç bir zaman bilmem der bunun üzerine mazlum ben isterseniz size gizli gizli mesaj atarım Kazım Ağanın gittiği her yeri der ama esme benim telefonumu kırdı Kazım derken mazlum o telefonu yaptırdığını söyler.

Sahne Halis Ağa’nın konağına döner ve akşam yemeği için İfakat’ı da çağırdığını söyler söyleme Hattuç buna çok sinirlenir. Ferit ise bunca olayın içerisinde bu yemek neyin nesi diye sinirlenir. Halis Ağa ise basına kadar haber verildi, bundan sonra bu yemeğin geri dönüşü yok der ve hepsini ikna eder Halis Ağa.

Ferit dedesinin yanından ayrıldıktan sonra Tarık ile buluşmaya hazırlanır. Bu sırada Tarık’da Seyran’a mesaj atar ve tamam buluşalım ama korumaları atlatmanın yolunu bul der.

Bahçede kamelyada oturan Abidin’in yanına gelen Ferit Abidin’e karşı yumuşamıştır ama Abi de Seyran’ı doktor olayında nasıl yalnız bıraktığını kendisinin hatası olduğunu kabul eder ve için için kendini yer. İşten ayrılacağını işaret eder ama Ferit kendisinden özür diler istemeden bağırdığını kalbini kırdığını söyler. Abidin de benim sizden başka kimse yok, ailem yok der Ferit’e. Ferit ise benim bu hayatta senden başka dostum yok benim sinirimi kabul edebilecek tek kişi sen varsın başka kimse yok senden çok özür dilerim Abi der ve birbirlerine sarılırlar.

Seyran odasına gelen Suna’dan Tarık ile buluşması için yardım ister ama Suna buna çok sinirlenir.

Kazım Zerrin’in evine gider ve alkol almaya başlar, sohbet koyulaşır ve sonunda Zerrin Kazım’a kendisini sevdiğini itiraf eder. Kazım’ın elini tutar.

Konakta ise Suna ve Seyran dışarı çıkmaya hazırlanırken Yanlarında Kaya da gelmek istemesi üzerine Suna Kaya’ya boşanacağını ve Seyran ile özel konuşma yapacağını söyleyerek yanlarından gitmesini sağlar.

Akşam yemeği için topluca konaktan dışarıya çıkılıyor, Ferit ise Tarık ile buluşmak için yolda seyir halindedir. Bu arada Tarık telefonla Ferit’i arar ve nerede kaldığını söyler, kendisini çok heyecanlandırdığını söyler Tarık.

Issız bir köşeye arabası ile gelen Ferit beline silahını da takarken Tarık binaya gir bekliyorum diye mesaj atar.

Suna ve Seyran akşam yemeği için ayrı araba ile giderken Seyran sırtının ağrıdığını bahane eder Suna ise sırtına baktığında kanadığını söyler ve şoföre sağda müsait bir yerde durması gerektiğini söyler ve araç benzinlikte durur. O sırada Tarık Seyran’a mesaj atar ve arka tarafta beklediğini söyler. Suna ise wc den dışrıya çıkıp korumaya Seyran’ın yarasını sarmak için malzeme alın gelin diye oradan gitmelerini sağlar. Seyran’da fırsattan istifade ederek oradan ayrılıp Tarık ile buluşmaya doğru gider.

Ferit ise elinde silah ile metruk bir binada Tarık ile buluşmak için içeride onu aramaktadır. Her yeri aramasına rağmen Tarık’ı bulamayan Ferit telefonla arar ancak Tarık’ın telefonu kapalıdır. O sırada duvarın dibinde iki tane çalar saat alarmı çalar, Ferit ise donakalmıştır. Bir silah sıkılır ancak nereden sıkıldığını göremeyen Ferit iyice panik olmuş durumdadır. Yerde küçük bir not kağıdı gören Ferit notu okuduğunda senin canını almak bu kadar basit ama bunu yapmayacağım yazmaktadır.

Bu esnada Tarık ile Seyran buluşmuşlardır. (Seyran’ın Tarık ile buluşmasının sebebi ise Doktor ile görüşürken doktorun fazla ömrünün kalmadığını çok hasta olduğunu duyduğundan bunu Ferit’e söylememesi için buluşmaktadır) Tarık ise kendisini iyileştireceğini onu çok sevdiğini söyler ama Seyran beni seviyorsan ailemden uzak duracaksın der.

Tarık ile buluşamadan binadan ayrılan Ferit Seyran’ı arar ve nerede olduğunu sorar. Seyran’da yolda olduklarını gelmek üzere olduklarını söyler. Sırtının ise biraz fasla yaslandığından kanadığını ama önemli olmadığını söyler.

Aile yemeğin yeneceği Restauran2a gelmişlerdir, yoğun bir basın mensubu kendilerini karşılar ve bir çok sorulan sorular cevapsız kalmıştır. O esnada Seyran ve Suna’da gelirler. İfakat’da da durum aynı şekilde bir çok soru ile karşılaşır ve ailecek zor zamanlardan geçtiklerini o yüzden biraz nefes almak için ailece bir akşam yemeği yiyeceklerini söyler.

Yemek esnasında Halis Ağa Orhan’ı öve öve bitiremezken, Orhan’da güzel bir konuşma yaparak herkesi mutlu eder.

Kaya ise Suna ile birlikte Londra’ya taşınmak istediklerini söylerken Restauran’a polisler gelir ve İfakat hanımı bir ihbar üzerine gözaltına almak istediklerini söylerler. Orhan sebebi sorunca Falcı Fikriye’nin ölü bulunduğunu ve olayın şüphelisi olarak gözaltına alınacağını söyleyen polise dirense de fayda etmez ve İfakat yemek masasında gözaltına alınır. (Yemek masasında Hattuç geriye giderek Suna’nın yardımı ile İfakat’ı ihbar ettiğini anımsar.)

Ferit ve Seyran birlikte psikyatrist’e gelirler ve Seyran doktor ile baş başa görüşürken hıçkırıklarla ağlamaya başlar.

Suna Saffet ile Cafe’de buluşur. Seyran ile Tarık’ın arasında bir şey mi var diye soran Suna Saffet’in Seyran çok hastaymış demesi ile şok olur.

Suna Şok bir halde Cafe’den ayrılırken Tarık Cafe önünde Saffeti yakalar ve arabanın bagajında konağa getirir.

Halis Ağa Mezide’nin cana can alacağım demesi üzerine muhtemelen Orhan’ı kurban edecektir.

Esme ise eve halen gelmeyen Kazım’ı nereye bıraktığını sorduğunda Mazlum kendisini oraya götürebileceğini söyler.

Müştemilata koyduğu Saffet’in yanına görmesi için Ferit ve Abidin’i çağıran Kaya durumu kısa bir özet geçtikten sonra o yüzden Saffet’i kaçırdığını söyler. Bunun üzerine Ferit Saffet’i sıkıştırarak konuşturmaya çalışır. Saffet ise ağzında bir kaç kelime geveler ancak gerçekleri henüz söylememiştir.

Bu arada Suna Seyran’ın odasında şok bir halde Seyran’ı bekler. Seyran odaya geldiğinde Suna’ya sarılır ve ne olduğunu sorar ancak cevap alamaz.

Esme Mazlum ile Kazım’ın bulunduğu yere gittiğini sanar ancak Mazlum Esme’yi bilmediği bir yere götürmektedir.

Yurt dışından gelen misafirleri karşılamak için evden çıkan Orhan yolda Şoförün havaalanı kavşağından değil de farklı bir yola gittiğini fark etmesi üzerine şoförü uyarır ve şoför yolda kaza olduğunu orman yolundan daha hızlı gideceklerini söyleyerek Orhan’ı ikna eder, ancak Orhan şoförün marifeti ile farklı bir yolculuğa gitmektedir.

Müştemilattan çıkan Ferit kendi odalarına doğru düşünceli bir şekilde gider. Saffet’i konuşturup konuşturmadığı ekranlara yansımadı ama konuşturduğunu varsayıyoruz ki bu derin düşünceli hali onu anlatıyor.

Suna ise Seyran’ın ısrarlı soruları üzerine bugün Saffet ile buluştuğunu Saffet’in kendisine bir şeyler anlattığını söyler. Seyran daha da heyecanlanıp ne anlattığını sorar. Suna ise Tarık ile neden buluştuğunu anlattığını söyler. Seyran’da sonunda dayanamayıp çok hasta olduğunu Suna’ya itiraf eder ve öleceğini söylerken bu konuşmayı Ferit’de odanın kapısında duyar ve oracıkta donakalır. Böylece 17 Mayıs 2024 Cuma günü yayınlanan Yalı Çapkınının 70. bölümü son bulur.

Haftaya yeni bölümde yine burada buluşmak üzere hoşçakalın.