Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün? Tatil Uzayacak mı? İşte detaylar

Her bayram öncesi şüphesiz çalışan kesimin en çok ilgilendiği konular arasında bayram tatili uzayacak mı? Uzarsa kaç gün olacak yönünde. İşte Kurban Bayramı öncesi tatil kaç gün, tatil süresi hafta sonu ile birleştirilecek mi detaylar yazımızın devamında.

Her bayram öncesi şüphesiz

Kurban Bayramı Ne Zaman Kaç Gün Sürecek?

2024 yılında Kurban Bayramı 16 Haziran 2024 Pazar günü başlayıp 19 Haziran 2024 Çarşamba günü sona erecek.

Kurban Bayramı Tatili Uzayacak mı?

Bayram tatili 19 haziran yani Çarşamba günü hafta ortasında sona erecek. Tatilin uzaması Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vereceği karar ile belli olacak. Bu konuda herhangi bir açıklama henüz yapılmadı, şuan Bayram tatili hafta ortası çarşamba günü sona erecek ve perşembe günü iş başı şeklinde görünmektedir.

Kısaca şuan kadar herhangi bir resmi açıklama yapılmadı.

Burada şunu da belirtmek gerekir ki Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan takvime göre okullar bu yıl 14 Haziran cuma günü kapanacak. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri ek tatil yapamayacak. Önümüzdeki 2024-2025 eğitim öğretim yılı ise 9 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

Ankara kulislerinden çıkan haberlere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kurban Bayramı Tatilini de uzatacağı yönünde. Şayet tatilin uzatıldığına dair resmi açıklama gelir ise çalışanlar için tatil 14 Haziran 2024 Cuma akşamı başlayıp 23 Haziran 2024 Pazar günü sona erecek.