Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yüz dolgusu nasıl yapılır?

Yüz Dolgusu

Yüz Dolgusu
Yüz dolgusu nasıl yapılır?
Yüz dolgusu nasıl yapılır?

Belirgin ve canlı yüz hatları için: Yüz dolgusu nedir?

Son yıllarda en çok talep gören estetik uygulamalardan biri şüphesiz yüz dolgusu. Daha canlı, daha pürüzsüz ve gergin bir görünüm kazandıran yüz dolgusu, aynı zamanda da yüze şekil ya da hacim verilmesini sağlıyor.

Yüz dolgusu, -türleri değişmekle beraber- cilt altında eriyebilen formda, vücuda hiçbir zararı olmayan bir maddeden oluşur. Üstelik yüzde çok farklı noktalara uygulanabilir. Göz altı, dudak, burun, nazolabial oluk (burun kenarından dudak köşesine inen kıvrım), elmacık kemiği üzeri ve yanaklara dolgu ile işlem yapılabiliyor. Böylelikle göze hoş görünmeyen mimik çizgileri ve kırışıklıklar başarılı bir şekilde gideriliyor.

Yüz dolgusu nasıl yapılır?

Kişinin beklentilerine göre seçilen dolgu maddesi, enjektör veya kanülle (bir nevi tüp) cilt altına uygulanıyor. Kırışıklığın olduğu bölgelere uygulanabildiği gibi yine kişinin isteğine göre yüze hacim vermek amacıyla farklı bölgelere de enjekte edilebilir. Oldukça kısa sürede gerçekleştirilen işlemden önce sadece uygulanacak bölgeye lokal anestezi yapılır. Daha sonra hasta en geç yarım saat içinde günlük yaşamına geri döner.

Yüz dolgusunun kalıcılığı nedir?

Yüz dolgusu işlemi kalıcı bir işlem olmamakla beraber kalıcılık süresi, dolgunun maddesinin de türüne göre 6-24 ay arasında değişiklik gösteriyor. Ayrıca uygulama yapılan bölgeye göre de bu süre farklılaşabilir. Genel olarak sınıflandıracak olursak:

Geçici yüz dolgusu: 6-18 ay

Yarı kalıcı: 2-5 yıl