Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Slovakya Başbakanı Robert Fico Uğradığı Silahlı Saldırıdan Yaralı Kurtuldu

Slovakya Başbakanı Robert Fico uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralandı. Saldırı sonrası Başkan hastaneye kaldırılırken saldırgan güvenlik güçleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Slovakya Başbakanı Robert Fico

Slovakya Başbakanına Silahlı Saldırı

Slovakya Başbakanı Robert Fico, Slovakya’nın başkenti Bratislava’nın toplantı için gittiği 180 kilometre kuzeydoğusundaki Handlova kasabasında kültür merkezinin önünde silahlı saldırıya uğradı. Slovak medyası saldırıyı gerçekleştiren kişinin 4 el ateş ettiğini, Başbakan Fico’nun karnından yaralanarak yere düştüğünü bildirdi.

Slovakya Parlamentosu Başkan Yardımcısı Lubos Blaha yaptığı açıklamada, olayı doğrulayarak Fico’nun hastaneye kaldırıldığını duyurdu. Saldırgan olay yerinde polis tarafından yakalanarak gözaltına alınırken, Başbakan Fico’nun sağlık durumu henüz bilinmiyor.

Göreve geldikten sonra Ukrayna’ya askeri yardımı askıya alan ve Rusya ile iletişimi tekrar tesis eden Fico, “Rusya yanlısı bir siyaset izlemekle” eleştiriliyordu.

Başbakan Robet Fico bir süre önce de Dünya Sağlık Örgütüne ateş püskürerek Corona aşısı yüzünden bir çok eleştiri yapmış, kimseyi aşı olmaya zorlamamaları gerektiğini basın açıklaması ile duyurmuştu.