Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Son Dakika: Emeklilere 8 Bin İle 12 Bin TL Banka Promosyonu Kesinleşti, Kim Ne Kadar Alacak İşte Detaylar…

İlk defa 2017 yılında
Emekli Banka Promosyonu Hesaplama
Emekli Banka Promosyonu Hesaplama

İlk defa 2017 yılında başlayan emeklilere banka promosyonu bugün maksimum 5.000 TL iken geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı tarafından yeni bir güncelleme yaparak kamu bankalarının bu miktarın taban fiyatının 8.000 TL tavan limitinin ise 12.000 TL olacağını duyurdu.

Yeni güncellenmeden yararlanmak isteyen emeklilerin 25 Mart Pazartesi günü istedikleri kamu bankasına başvuru yaparak maaşlarının yüksekliğine göre 8.000 TL ile 12.000 TL arasında banka promosyonu almaya hak kazanacaklardır.

Burada emeklileri düşündüren durum ise kendisinin maaşına göre ne kadar alacağıydı. Burada tam bir netlik olmamakla beraber,

10.000 TL-13.000 TL arası maaş alanlara 8.000 TL Promosyon,

13.000 TL-15.000 TL arası maaş alanlara 9.000 TL promosyon,

15.000 TL-17.000 TL arası maaş alanlara 10.000 TL Promosyon,

17.000 TL-19.000 TL arası alanlara 11.000 TL Promosyon,

19.000 TL ve üzeri maaş alanlara ise 12.000 TL Promosyon verilmesi düşünülmektedir.

Hangi emekli ne kadar promosyon alacak
Hangi emekli ne kadar promosyon alacak

Cumhurbaşkanı tarafından müjde gibi lanse edilen bu promosyon güncellemesi emeklileri memnun etmediği açıkça görülmektedir. Emeklilerin seçim öncesi seyyanen zam beklentisi seçime yaklaşıldıkça daha da artış göstermeye başladığı görülmektedir. Anketlerde büyük düşüş yaşayan İktidar partisi yetkilileri saha çalışmalarında da her yerde emeklilerden tepki gördükçe seyyanen zammın gerçekleşmesi kaçınılmaz olmaya başlamıştır.

Bir takım söylentilere göre Ankara’da emeklilere seyyanen zam için çalışmaların olduğu ancak bunun sır gibi saklandığı bilgisi sızmakta. Cumhurbaşkanının önümüzdeki hafta içinde anket sonuçlarındaki hüsrandan sonra emeklilere seyyanen zammı açıklayacağı bekleniyor.

Promosyon açıklaması emekliyi sevindirmedi, bu bürokratlar tarafından açıkça görülmekle beraber Ankara’yı bu konuda sıkıştırdıkları ve seyyanen zammın kaçınılmaz olduğu seçime sayılı günler kala bu sorunun bir an önce çözülerek halka açıklanması gerektiği fikrinde birleşmiş durumdalar.

Son açıklanan emekli promosyon rakamlarına göre kimler nasıl promosyon alacak?

Hali hazırda kamu bankasından emekli maaşı alan bir emekli 25 Mart Pazartesi günü bankasına müracaat ederek promosyon ücretini güncelleyerek yeni fiyattan promosyonunu alabilecekler. Başvuru esnasında son yapılan promosyon başvuru süresi bitmedi ise yeni başvuru ile eski promosyondan kalan ücret banka tarafından kesilerek kalan miktar emeklinin hesabına yatırılacaktır.

Promosyon süresi biten bir emekli ise yeni başvuru yaptıktan sonra hiç bir kesinti olmadan tüm promosyon ücretini alabilecektir.

Kamu bankaları haricinde bir bankadan promosyon almış olan emekli kamu bankasına müracaat ederek yeni promosyon rakamını alabilecektir. Diğer bankadaki kalan promosyon süresinin ücreti ise alacağından kesilecektir.