Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ütüleme Epilasyon Nedir? Nasıl Yapılır?

Ütüleme epilasyon, günümüzde kadınların vücutlarındaki istenmeyen tüylerden kurtulması için meydana çıkartılmış en etkili yöntemlerden bir tanesi olarak bilinmekte. Bilindiği üzere, istenmeyen tüylerden kurtulması içi kullanılan lazer teknolojisinin tarihi geçmişe dayanmaktadır.

Ütüleme epilasyon, günümüzde kadınların

Ütüleme Epilasyon Yöntemi Nedir?

Bu yöntemlerde tüylerin köklerine lazer ışını gönderilmekte ve bu sayede de kıl kökleri zayıflayıp yok olmaktadır. Böylelikle de kadınlar, yıllar boyunca üstesinden gelemedikleri istenmeyen tüy sorunundan, belirli aralıklarla yapılan epilasyon sayesinde kurtulmuş olmaktadır. Ütüleme epilasyon, adından da anlaşılacağı üzere tüylerin ütüleme yöntemi ile yok edilmesini amaçlayan bir yöntemdir.

Diğer epilasyon cihazları ile bu epilasyon türünün cihazı farklıdır. Çünkü diğer tarzlardaki epilasyonlarda kullanılan cihazlarda, tüylerin köklerine lazer atışı yapılmaktadır. Fakat bu yöntemde ise çok daha düşük lazer oranıyla lazer cihazı sanki ütü yapılıyormuşçasına ciltte gezdirilmektedir. Ve böylelikle de insanlar hiçbir şekilde acı ya da ağrı hissetmeden istenmeyen tüy sorunundan da kurtulmuş olmaktadır. Bu epilasyon türü ile diğer lazer epilasyon türleri arasında pek çok fark bulunmaktadır. Bu farklar bilindiği zaman, insanlar çok daha kararlı bir şekilde ütüleme epilasyonu tercih etmiş olacaklardır.

Ütüleme epilasyon nedir sorusu özellikle de son zamanlarda hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıklıkla sorulmaya başladı. En temel anlamda bu epilasyon türünde de lazerden faydalanılmakta ve lazerlerin ütü gibi tüylerin üzerinde gezinmesi sağlanmaktadır. Bu lazer epilasyonu tercih eden insanların büyük bir kısmı, epilasyon esnasında insanların acı çekmemesi nedeniyle ütüleme epilasyonu kullanmaktadır.

Bu epilasyonun en büyük özelliklerinden bir tanesi de, insanların bu epilasyonu yaptırdıktan sonra rahatça güneşe çıkabilmeleridir. Çünkü bu lazer epilasyon türünde, diğerlerine oranla çok daha az miktarda lazer tüylere verilmektedir. Bundan dolayı da insanlar diledikleri her zaman ütüleme epilasyonu gerçekleştirebilirler.

Diğer epilasyon türlerinde belirli dönemlerde rötuş yapılması gerekmektedir. Oysaki ütüleme epilasyonunda böyle bir gereksinim bulunmamaktadır. Ütüleme epilasyon nedir sorusunun cevabı bulunduktan sonra onlarca kadın ve erkek, belirli dönemlerde bu epilasyon yöntemini tercih etmektedir. düzenli olarak gerçekleştirilen seanslar sonrasında da istenmeyen tüyler konusunda her zaman istenmiş olan sonuçlar da elde edilmiş olacaktır.