Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’den ‘Ortak Hareket Edelim’ Mesajı

Bakan Tekin, kusur ve yanlışları dahi olsa, ‘Beraberce bu yükü yükleneceğiz’ psikolojisiyle hareket edilerse başarılı olacaklarına inandıklarını söyledi. 

Bakan Tekin, kusur ve

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Ardahan ziyareti kapsamında yaptıkları çalışmaların kusur ve yanlışları dahi olsa, ‘Beraberce bu yükü yükleneceğiz’ psikolojisiyle hareket edilerse başarılı olacaklarına inandıklarını söyledi.

Bakan programı kapsamında öncelikle Şehit Türkmen Tekin Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti. Okulun öğretmenler odasında eğitimcilerle bir ortaya gelen Bakan Tekin, öğretmenlerle sohbet etti. Bakan Tekin, Yiyecek İçecek Hizmetleri Öğretmeni Sevinç Yılmaz Türk’ün doğum gününü kutlayarak ikram verdi. Öğretmenler, buluşma nedeniyle Bakan Tekin’e teşekkürlerini sundular. Bakan Tekin daha sonra iftar programında öğretmenlerle bir ortaya geldi. Eğitimcilere hitap eden Tekin, öğretmenlerle sohbet etmeyi ve karşılıklı istişareyi önemsediklerini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Ardahan’da incelemelerde bulundu.

Eğitim ordusunun ortak kararla başaramayacağı hiçbir şey olamayacağına işaret eden Tekin, şunları lisana getirdi:

“En âlâ ve en başarılı modeli alıp gelsek, Bakanlık da bunu yayınlasa fakat öğretmen arkadaşlar bunu içselleştirmezse ve kabullenmezse yaptığımız şeyin hiçbir karşılığı yok. Yaptığımız şeyin yanlışları, kusurları olsa dahi, arkadaşlarımız kusurları kapatan formda ‘Beraberce bu yükü yükleneceğiz.’ psikolojisiyle hareket ederse modelimizin eksiklikleri ve aksaklıkları da olsa daha başarılı olacağımıza inanıyorum. O yüzden biz attığımız her adımda arkadaşlarla konuşalım istiyoruz. Hem yaptığımız şeyleri anlatalım hem de arkadaşlarımızın bizim göremediğimiz, fark edemediğimiz bir eksiklik varsa onu bize hatırlatmalarına imkân oluşturmuş olalım istiyoruz.” Bakan Tekin, bu çalışmayı tüm Bakanlık takımlarıyla yürüttüklerini ve her ilçeye kesinlikle bir Bakanlık yetkilisinin uğradığını bildirdi.

Tekin: “Hep Birlikte Başaracağız”

Sahada alınan bilgilerin ve notların öğretmenler tarafından memnuniyetle karşılandığını aktaran Tekin, “Sizlerle birlikte çalışmaktan onur duyuyorum. 1 milyon 100 bin kişilik bir orduyuz. Bir arada altına imza attığımız bir işin başarısız olma imkânı yok. Çok farklılıklarımız olabilir fakat ortak noktada buluşmalıyız. Bizi millet yapan kıymetler altında buluşmalıyız. Burada buluştuğumuzda altından kalkamayacağımız hiçbir iş olmaz. Bu kadar büyük bir aile ile tıpkı gayeye odaklanırsak başarmama ihtimalimiz yok. Daima bir arada başaracağız.” tabirlerini kullandı. Ardından Bakan Tekin, Ardahan Valiliğini ziyaret ederek kentte gerçekleştirilen eğitim faaliyetleri ile ilgili istişarelerde bulundu. Bakan Tekin’in Ardahan ziyareti kapsamındaki son durağı ise Göle ilçesinde yer alan Bedirhan Beyefendi Anadolu İmam Hatip Fen ve Toplumsal Bilimler Programı Proje Okulu oldu. Burada öğretmenlerle bir ortaya gelen Bakan Tekin, meslektaşlarıyla fikir alışverişinde bulundu. (BSHA – Bilim ve Sıhhat Haber Ajansı)