Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KESİN ÇÖZÜM: Kazançlarınız risk altında: Gelirinizin ciddi oranda olumsuz etkilenmesini önlemek için bazı ads.txt dosyası sorunlarını düzeltmeniz gerekir.

Ads.txt sorunu bir çok web sitesi sahibi tarafından can sıkıcı bir sorun olmuştur ve halen net bir detaylı çözümü sunan Blog yazısına rastlayamadığını belirten bir çok web sitesi sahibi bulunmaktadır. İşte Ads.txt sorununun çözümü için yapmanız gerekenler.

Ads.txt sorunu bir çok

Web sitesi açmak bir sorun, detaylı incelik isteyen bir iş olduğundan karşınıza her zaman sorun çıkması olasıdır. Peki bu sorunları nasıl çözeceğinizi biliyor musunuz?

Cevabınız hayır ise gerçekten işiniz çok zor. Çünkü birisinin anlatması ile bu sorunların üstesinden gelmeniz gerçekten çok zor. Ancak burada Google sizlere bir çok çözüm yolu sunmakta ama bu çözümlerin olduğu yazıları bulmanız da bir hayli güç olmakta. Bu yazımızda sizlere bir kaç Google sorunlarını nasıl çözeceğinize değineceğiz.

Öncelikle Google Adsense panelinizde aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bir uyarı yani Ads.txt sorunu varsa sizlere bunu nasıl çözeceğinizi izah edeceğiz.

Kazançlarınız risk altında: Gelirinizin ciddi oranda olumsuz etkilenmesini önlemek için bazı ads.txt dosyası sorunlarını düzeltmeniz gerekir.

Adsense panelinizde bu sorunu gördüğünüz zaman https://support.google.com/adsense/answer/12171612?hl=tr&visit_id=638501926213791021-2103316894&rd=1  linkine tıklayıp anlatılan çözümleri tek tek uygulayın. Linkte anlatılanların hepsini yaptıysanız beklemeye koyulun ve Google bu sorunu panelinizden bir kaç gün içinde kaldıracaktır. Bu sorunun kalkması bazı panellerde haftalar hatta aylar sürdüğü de belirtilmiş ancak bu sorunun olması çok büyük bir dert olmasın, çünkü bunu Google kendisi de yukarıda verdiğimiz linkte belirtmiş.

Ama siz yine de ben bu sorunu görmek istemiyorum diyorsanız WordPress eklentileri sayesinde bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Onun içinde eklentiler sayfasından Ads.txt diye arattığınız zaman bu eklenti karşınıza çıkacak ve ayarlar bölümündeki kısma Ads.txt kodunuzu ekleyerek yeniden güncelleme isteyebilirsiniz.

Sonuç olarak tüm bunları yaptınız ve kontrol etmek için siteniz.com/ads.txt olarak tıklayın kodunuz karşınıza çıkıyorsa Ads.txt dosyası sorunu ortadan kalmıştır ve Google bunu panelinize en yakın zamanda yansıtacaktır.

Bu arada Ads.txt dosyasını sıfırdan oluşturmak isteyenler ise Adsense panelinden kodu aldıktan sonra not defterine kaydedip dosya adını Ads.txt yaparak sitenizin bulunduğu sunucuda ana dizine ekleyerek bu dosyanın görünürlüğünü sağlayabilirler. Kontrol içinde yine yukarıda belirttiğimiz gibi siteniz.com/ads.txt  site isminizi yazarak linke tıklayıp bakabilirsiniz.

Ads.txt Sorununa kesin çözüm: Evet arkadaşlar her şeyi yaptınız ve halen Ads.txt dosyası sorununu aşamıyorsanız artık son yapacağınız bir işlem ile bu sorunu kesinlikle ortadan kaldırıyorsunuz.

Sitenizin ana dizininde bulunan Robots.txt dosyasının içine hemen şu kodu ekleyin:

Allow: /wp-admin/admin-ajax.php

https://sicakhaberler.com.tr/ads.txt

Site ismimimizin olduğu yere siz kendi linkinizi eklemeyi unutmayın, ekleme işlemini yaptıktan sonra hemen Adsense panelinizden inceleme isteyin göreceksiniz ki sorun tamamen ortadan kalkmış olacak.