Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Seçim Öncesi Emeklilere 5.000 TL Seyyanen Zam

    Emekliye Seçim
Seçim Öncesi Emekliye Seyyanen Zam Haberi
Seçim Öncesi Emekliye Seyyanen Zam Haberi

    Emekliye Seçim Öncesi Seyyanen Zam Müjdesi

2024 yılını emekliler yılı olarak ilan eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim için yurt gezilerinin mitinglerinde yapmış olduğu açıklamalarda emeklilerin şu anki ekonomik durumunun iyi olmadığını ve iyileştirmenin ilerleyen günlerde yapılacağını açıklaması üzerine emekli vatandaşlarımız arasında büyük bir sevinçle karşılanmıştı.

Akparti içinden Muhammet Emin Akbaşoğlu’nun ise emekli vatandaşlar için maaşlarındaki iyileştirmenin seçimden sonra yapılacağını belirtmesi üzerine yaklaşık 15 milyon emekliyi yine bir karamsarlığa götürdüğü sosyal mecralarda açık açık görülmüştü. Ancak Ankara kulislerinde artık çok sık konuşulmaya başlanan emekliye seyyanen zam tartışmaları gündeme bomba gibi düştü.

Seçim çalışmalarının her noktada tıkandığı tek sorun emeklilere verilecek olan seyyanen zam konusu parti içinde artık en öncelik konular arasına girmeyi başardı. Partililer sahada yaptıkları çalışmalarda her noktada emeklinin seyyanen zam konusunun seçim öncesi açıklığa kavuşması gerektiği konusunda ikna edilmiş gibi görünüyor. Çünkü hangi emekliye mikrofon uzatılsa seyyanen zam seçimden önce verilmeli aksi taktirde iktidar partinin Belediye Başkanlarına kesinlikle oy vermeyeceklerini dile getiren emeklilerimiz parti içinde ağırlıklarını hissettirmeyi başarmış durumdalar.

Buna istinaden SGK Uzmanı İsa KARAKAŞ yaptığı açıklamada iktidarın seçim öncesi emeklilere seyyanen zam vereceğini ve bu zam miktarının tüm emeklileri tatmin edecek seviyede olacağını belirtti. TGRT Haber’de konuşan KARAKAŞ emekli vatandaşlarımıza iktidar tarafından seçim öncesi 5.000 TL seyyanen zam verileceğini ve bununda tüm emekliler arasında kabul göreceğini söylemesi üzerine tüm gözler Ankara’dan gelecek bu müjdeli habere çevrilmiş durumda.

Seyyanen Zam Ne Kadar Olabilir?

Emekliler ile yapılan röportajlarda 5.000 TL seyyanen zammın kabul edilmese de hiç yoktan idare edeceğini belirttikleri, ancak Temmuz ayında 2023 yılında çalışan memurlara verilen seyyanen iyileştirmenin tüm emeklilere de verilmesini bekledikleri beyan edildi.

Şimdilik gündeme bomba gibi düşen bu 5.000 TL seyyanen zam emeklilerin ateşini bir nebze de düşürmüş olsa da bu beklentinin gerçekleşmemesi halinde iktidar belediyelerinin 31 Mart yere seçimlerinde görev almalarının çok zor olacağı genel görüş olarak bilinmekte.