Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Prostat Kanseri Belirtileri ve Tedavisi

Prostat Kanseri ve Tedavisi
Prostat Kanseri ve Tedavisi
Prostat Kanseri ve Tedavisi

Prostat Kanseri ve Tedavisi

Erkeklerde yaş ilerledikçe prostatlarında büyüme meydana gelir. Bu büyüme çok önemli bir sorundur. İyi huylu prostatların tedavisi Plazma Kinetik Tur dediğimiz yöntem ile yapılmaktadır. 50 Yaş üzeri erkeklerde, prostat büyümesi sık görülür.

Prostat büyümesi kişinin hayatında olumsuz bir özelliktir. Prostat büyümesi iyi huylu gelişirse, kişide kanser olmadığı anlamına gelir. Kötü huylu büyüme normale oranla çok daha az görülmesine rağmen çok daha risklidir. Prostatın büyümesi genelde 40 yaslarında başlıyor ve 50 yaşlarında hastanın vücudunda belirgin özellikleri oluyor. Genel belirtisi sıklıkla idrar atımı gerçekleşmesidir. Prostat büyümesinde genel nedenler; idrarın geceleri sık gelmesi, zorlanarak idrar yapma ve ince idrar yapmadır. Prostat büyümesi belirtileri gösterdikten sonra hemen tedaviye başlanması gereken bir hastalıktır. İyi huylu büyümelerde ilaç tedavisi ve işe yaramadığı takdirde ameliyat yöntemi gerekir. Açık ameliyatlarda enfeksiyon riski olduğu için TUR denilen kapalı ameliyat yöntemi uygulanır.

Prostat Kanseri Belirtileri
Prostat Kanseri Belirtileri

TUR yönteminde, idrar kanalından içeri girilir ve prostat parçalara ayırılarak dışarı çıkartılır. Bu yöntemle fıtık ameliyatları da yapılıyor. TUR yöntemli operasyonlarda kişi daha çabuk günlük hayatına dönebiliyor. Sıklıkla Avrupa kesimlerinde rastlanan bu sağlık hastalığı  en az Güney ve Doğu Asya’da görülmektedir. Bunun yanında en yaygın olduğu bölge, nüfus niteliği olduğu için Amerika Birleşik Devletleri’dir.

Prostat hastalığı başladıktan 10 yıl kadar sonra belirtilerini gösterir ve belirtiler nettir. Anlaşıldığı anda bir sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.

kanserli prostat görünümü
kanserli prostat görünümü