Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Gizem Demir

Okumuş Cahiller!!!

Yazımıza biraz nahoş bir başlık ile başladık ama artık insanların sabrı da bir yere kadar canım. Nedir bu olur olmaz her yerde hayvan besleme hastalığı.

Bugün internette bir görüntü izledim, hanımefendinin birisi kaldırımın ortasına ne kadar mama varsa dökmüş, burası bir vatandaşın dükkanın önü ve kaldırım üzerine dökülen mamaları yiyen en az 10 tane köpek dahası köpekler birbirlerine saldırıyor mamaları paylaşmamak için. Kaldırımdan bir insanın geçmesine imkan yok mutlaka birisi saldırır bu köpeklerin. Vatandaşın dükkanın kapısının önü dolu köpek müşteri dükkana nasıl girecek. Bu bazı okumuş cahiller işi öyle ileri noktaya getirdiler ki içimizdeki hayvan sevgisini yok etmek için ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar maşallah.

Bende hayvanları severim ama yeri ve zamanı var bunun da. Sokağın ortasında köpek beslemek nedir ya. Küçücük bir çocuk ağaçların altında kendi haline oynarken arkasından gelen bir köpek çocuğun boynuna bir saldırıyor az kalsın çocuk canından olacaktı ki çevredekiler yetişti köpeği kovaladılar. İşte kaldırımın üstünde beslenen köpeklerden biriside bunu yapabilir. Bu hayvanları besleyecek yer mi kalmadı arkadaş nedir bu azgınlık. İnsanların tersine tersine gidiyorsunuz, gidin tenha yerlere alıştırın bu başıboş sokak hayvanlarını, toplumun içinde hayvan beslerseniz küçücük çocuğun başına gelen hepimizin başına gelebilir.

Sevimli Dsotlarımız
Sokak hayvanları bakımı, beslenmesi

Bende mama bağışlıyorum, yeri geldiğinde evdeki yemeklerden kalanı ekmekle karıştırıp bu sokak hayvanlarına veriyorum ama gidip vatandaşın dükkanının kapısının önüne dökmüyorum. Kendimi o dükkan sahibinin yerine koyuyorum ve bu insanlığa, vicdana, aile terbiyesine aykırı bir durum benim için. O yüzden gidip tenha yerlerde veriyorum yemeklerini sokaktaki dostlarımızın.

Peki siz neden bu kadar düşünemiyorsunuz? Çünkü işiniz gücünüz şow yapmak, reklam yapmak, kendinizi aciz duruma düşürüp acındırmak mı bilemedim. Bir çok kişi bilemiyor neden bu inat. Çok mu seviyorsunuz sokaktaki köpekleri alın götürün evinize evinizde bakın hem de eviniziz başköşesinde bakın bizde mama bağışı yapalım, artık yemeklerimizi getirelim böylece güllük gülistanlık olalım huzurlu bir şekilde çocuklarımız sokaklarda gezsin, okuluna gitsin gelsin. Anamız bacımız markete huzurla gitsin. Yaşlı teyzemiz komşusuna rahatlıkla gidip gelsin.

Ama yok siz böyle bir ortamı istemezsiniz o zaman kim şow yapacak, kim reklam yapacak değil mi?

Ya Allah aşkına azıcık beyniniz varsa empati yapın ve öyle düşünün şu düştüğünüz durumu kendinize güldürmeyin şu insanları.

Ayrıca tüm belediyeleri de bu konuda biraz daha duyarlı olmalarını bekliyorum ve bu konu ile ilgili acilen çalışmaya başlamaları gerektiğini düşünüyorum. Toplumdan uzak bir yere yapılacak olan barınaklar sayesinde hem huzurlu bir yuvaları olur, hem milletin çoluk çocuğu, anası, bacısı sokakta rahat yürür.

Yazımızda tüm hayvan severleri elbette eleştirmiyoruz içlerinde gerçekten çok iyi niyetli olanlar var onları buradan tebrik edip teşekkürlerimizi de iletiyoruz.

Buyrun arkadaşlar işte hayvan severim diye geçinen bazı şovmenlerin gerçek yüzleri, bakın sorumlu bir kişi ne anlatıyor.

YORUMLAR

Bir adet yorum var

  1. Gerçekten çok haklısınız Gizem hanım,bunlar işleri iyice soytariliga döndürdü. Ayıp nedir bilmiyorlar, saygisizlok had safhada,bunlar istiyor ki biz hayvanlari besliyoruz herkes bize kul.kole olsun, öyle bir dünya yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER