Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kripto Parada Kazanma Taktikleri

Kripto para piyasası son 10 yıldır büyük rağbet gören bir Coin borsası duruma gelmiştir. Bu piyasada para kazanmak için çok önemli hareketler vardır ancak bunları çoğu kişi söylemez, büyük bir çoğunluk ise sosyal medyada ki açılmış bazı hesapların tavsiyeleri ile hareket eder ancak istediği kazancı bulamaz aksine elindekini de kaybeder. Peki Kriptoda Nasıl Kazanç sağlanır işte detaylar.

Kripto para piyasası son

Kripto Para Piyasası Hakkında Bilgiler

Genel Bakış:

Kripto para piyasası, son zamanlarda oldukça oynaklık gösteriyor. Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen kripto paraların fiyatları önemli ölçüde düştü. Bu düşüşün arkasında birçok faktör var gibi görünüyor, bunlara şunlar dahil:

 • ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz artırımı planları: Fed, enflasyonu kontrol altına almak için faizleri artırmayı planlıyor. Bu durum, riskli varlıklardan uzaklaşmaya ve kripto paralara olan yatırımı azaltmaya yol açıyor.
 • Ukrayna’daki savaş: Savaş, küresel ekonomiyi olumsuz etkilemeye devam ediyor ve bu durum da kripto para piyasasını etkiliyor.
 • TerraUSD (UST) stabilcoin’inin çökmesi: UST’nin çökmesi, yatırımcıların güvenini sarstı ve kripto para piyasasında genel bir düşüşe yol açtı.

Bazı Önemli Kripto Paraların Fiyatları: (15 Mayıs 2024 Tarihli Fiyat)

 • Bitcoin (BTC): $62,139.39 (24 saatte %0.40 artış)
 • Ethereum (ETH): $2,908.00 (24 saatte %0.18 düşüş)
 • Binance Coin (BNB): $567.00 (24 saatte %3.46 düşüş)
 • Ripple (XRP): $0.5002 (24 saatte %0.99 düşüş)
 • Solana (SOL): $143.95 (24 saatte %1.32 düşüş)

Kripto’da Nasıl Kazanç Sağlarım

Kripto piyasasında kazanç sağlamak çevrenizdekilerin anlatımı gibi hiç de kolay değildir. Bu piyasada yapmış olduğunuz yatırımın be kadar büyükse ve yatırım yaptığınız Coin ne kadar sağlam ise kazanma olasılığınız o kadar büyük olacaktır.

100.000 TL ile yatırım yapan birisinin kazancı ile 1.000 TL yatırım yapan birinin kazancı arasında çok büyük farklar olacaktır. O yüzden yatırım miktarı burada en önemli faktörlerin başında gelmektedir.

1.000 TL ile yatırım yapmayı planlıyorsanız yatırımınızı yaptıktan sonra büyük Coin’lerden birisini alıp onu orada unutmanız en sağlıklı yöntem olacaktır. En az 5 sene civarı o parayı orada bırakmalısınız ki sonrasında hatırı sayılır bir kazancınız olsun.

Büyük meblağ ile yatırım yaptığınız taktirde parayı burada tek bir Coin’e değil de çeşit sepet yaparak alım yapmanız ve yatırımınızın hepsini Coin’e yatırmamak şartıyla  kendinize ek kazanç sağlama olasılığınız vardır.

ÖNEMLİ NOT: Asla ve asla kaldıraç yapmanızı önermiyoruz. Bu piyasada hiç bir Coin’in garantisi yoktur. Geçtiğimiz yıllarda Luna nasıl bir gecede çöktü ve onbinlerce kişi bütün yatırımını kaybetti ise bunu başka Coin’lerin yapabileceğini de düşünmelisiniz.

Yatırımınız büyük ise piyasayı sürekli kontrol etmeniz gerekir, aksi taktirde kısa sürede yatırımınız eksilebilir, ancak burada şunu da düşünmek lazım siz spot mal aldınız ve ne kadar düşerse düşsün hemen satmayacağınız için sorun yok diye düşünülebilir çünkü o Coin nihayetinde sizin aldığınız yerin üstüne de çıkacaktır ama bu biraz uzun zaman alabilir, bir gecede de maksimum seviyeye çıkabilir.

Önemli bir husus daha belirtmek gerekirse yatırım yapmadan önce kendinizin kontrol edeceği 3-5 adet Kripto parayı yakından takip edin bir müddet bu Coin’leri takip edin ki ne kadar aşağı veya yukarı çıkıp iniyor analiz yapın. Bunlar arasında tamam bu Coin’i şuradan alırım şuraya çıkarsa starım diye düşündüğünüz zaman alım yapmayı düşünebilirsiniz. Burada kesinlikle acele etmeyin, analizinizi çok iyi yapın. Dışarıdan kimsenin müdahalesine izin vermemenizi öneriyoruz, çünkü bilse zaten kendisi kazanır sizinle neden uğraşsın.

KRİPTO PİYASASINDA BUNLARI ASLA AKLINIZDAN ÇIKARMAYIN:

 • Asla kaldıraçlı sistem oynamayın,
 • Kendi analizinizi kendiniz yapın ve kendiniz alım yapın,
 • Kesinlikle tüm paranız ile yatırım yapmayın, almış olduğunuz Coin ileride büyük düşüş yaparsa en alttan elinizdeki nakitle alım yaparak önceki yapmış olduğunuz alım maliyetini düşürebilirsiniz.
 • Emir vermeden piyasadan gözünüzü sakın ayırmayın, çünkü bu piyasada anlık neler olabileceğini kestirmek çok güçtür.
 • Takip ettiğiniz Coin en alt seviyesi ne kadar olmuş, en üst seviye nereye gelmiş bunları iyi takip edin. Coin hakkında hangi yatırımlar var, ileride ne amaçlıyor vs. bunları iyice araştırın.

Son zamanlarda adı en çok anılan Coin’ler;

Bonk, Shiba, Pepe, Doge, Floki bunların hepsi meme coin olarak çıkarılmıştır.