Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İstanbul’da İftar Nerelerde Yapılır?

Mübarek Ramazan ayının içinde
İstanbulda iftar nerelerde yapılır
İstanbulda iftar nerelerde yapılır

Mübarek Ramazan ayının içinde olduğumuz şu günlerde İslam alemi olarak huzur ile oruçlarımızı tutuyoruz. Şüphesiz Ramazan aylarının en güzel yanı sahurda ne yiyelim sohbetleri, sahur bittikten sonra iftarda ne yapalım sohbetleri başlar. Bu sohbetler iş yerinde, otobüste, takside, metroda her yerde herkes ile yapılabiliyor. Çünkü Ramazan ayı hepimize ayrı bir samimiyet ve güleryüz getiriyor ve buda sohbet ortamlarının sayısının artmasına sebep oluyor.

Her yerde yapılan bu sohbetlere ister istemez hepimiz katılmak isteriz ki bu bize büyük bir haz vermektedir. Oruçlu durumda iftar sohbetleri kişiye daha bir azim veriyor çünkü sonucunda güzel bir iftar menüsü kendisini bekliyor olacak. Bu durumda bazen iftar yemeğimizi değişik ortamlarda yemek gözümüzü, gönlümüzü açmaya sebep bir etkinliktir.

Peki İstanbul gibi metropol bir şehirde iftar açabileceğiniz alternatifler ile ilgili bilginiz var mı? Biz sizlere bu konuda yol göstermek istiyoruz.

Mesela İftarı Boğaz manzarasında bir tekne üzerinde yapabilirsiniz. Boğaz manzaralı bir Restaurantta yine iftar yemeğinizi yiyebilirsiniz. Tabii hemen buralarda yemek yenir mi dünyanın parası diyeceksiniz ama işin aslı öyle değil. İstanbul’da boğaz manzarasında bir tekne üzerinde iftar açmanın maliyeti kişi başı 500-600 TL den başlıyor. Bizler araştırdık evet fiyatlar aynı belirttiğimiz gibi o miktardan başlıyor ve menüdeki artı isteklerinize göre değişebiliyor.