Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hastanelerde Yeni Randevu Sistemi 13 Mayıs’ta Başlıyor

uzun süredir üzerinde çalışılan konu olan randevu sistemindeki aksaklıklar tamamlandı ve Bakan Koca yeni sistemi basın açıklamasıyla duyurdu. Yeni sistem 13 Mayıs Pazartesi günü resmen başlıyor. İşte detaylar..

uzun süredir üzerinde çalışılan

Uzun yıllardır yaşanan hastanelerdeki randevu bulma sıkıntıları üzerine Sağlık Bakanı Faruk Koca bunun için çalışmalar yapıldığını ve yakında açıklayacaklarını belirtmişti.

Bugün o çalışmanın sona erdiğini ve 13 Mayıs Pazartesi günü resmen uygulamaya konulacağını belirten Koca bu yeni sistemin randevu bulmakta zorlanan hastalara kolaylık sağlayacağının altını çizdi.

13 Mayıs 2024 Pazartesi günü başlayacak olan yeni sisteme göre MHRS üzerinden randevu alan bir kişi randevu tarihinden bir gün önce Saat:20:00’a kadar sistem üzerinden hastaneye gidip gidemeyeceğini onaylamak zorunda kalacak. Belirtilen saate kadar randevusunu onaylamayan hastanın randevusu sistem tarafından otomatikman iptal edilecek ve randevu arayan yeni hastalar için sistemde yer açılmış olacak.

65 YAŞ ÜSTÜ HASTALAR VE KANSER HASTALARI ONAY İŞLEMİ YAPMAYACAK

Sistem genel olarak işleyişi : “Ertesi gün randevusu olan her hastamız akşam saat:20:00’a kadar randevusuna onay verecek veya gelemeyeceğini bildirecek. Bu sisteme onaylı randevu sistemi, MHRS’de başlatılan bu yeni döneme de onaylı randevu dönemi diyoruz. Uygulama 13 Mayıs 2024 pazartesi günü başlıyor. Onaylı randevu dönemi hayırlı olsun. Yeni dönemde ayrıcalıklı iki hasta grubumuz var. 65 yaş üstü hastalarla kanser hastaları. Bu gruptaki hastalar, onay işlemlerinden istisnadır.”

“Onaylı randevu sistemi hastanelerimize, hekimlerimize zamanı verimli kullanma imkanı sağlayacak. Hasta gelemeyeceği randevuyu iptal edecek. Böylece randevu sadakatsizliği sebebiyle şu an boş kalan kapasitemizi hizmet bekleyen hastalar için kullanabileceğiz. Boş kalan her bir randevuda sistemden randevu alamayıp talep bırakmış hastalarımıza ulaşacağız. Öncelik talep bırakan hastalarda olacak.”