Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hangi durumlarda psikolojik destek almalıyım?

Psikolojik desteğin yaşamımızdaki önemi hakkında

Psikolojik desteğin yaşamımızdaki önemi

İnsanlar gündelik yaşamlarında maddi veya manevi birçok zorluklarla karşılaşabilirler. Bu sebeple baş edemeyeceklerini düşündükleri sorunlarıyla ilgili yardım almak isteyebilirler. Psikolojik destek tam da bu noktada devreye girmeye başlar.

Psikolojik destek ihtiyacı; aile içi sorunlar, yetersizlik, değersizlik, ilişki problemleri, ruhsal ihtiyaçları giderme isteği, yalnızlaşma, düşünce yoğunluğundan günlük hayata adapte olamama gibi birden fazla durum ile şekillenebilir. Günümüzde psikoloji alanına duyulan ilgi ve alaka artmış olsa bile hala sadece ‘delirdiğini’ düşünenlerin psikiyatr, psikolog veya psikolojik danışmanlar ile görüşmesi beklenir. Bu konuda bilinçlenmek bulunduğumuz toplumun mental sağlığını ilgilendirecek kadar mühimdir.

Fizyolojik olarak kendimizi kötü hissettiğimizde nasıl doktora gidiyorsak, ruhsal olarak da kötü hissettiğimizde bir uzmana başvurmak kadar normal bir durum yoktur. Sağlık, fizyoloji ve psikolojiden oluşan bir bütündür. Ruh sağlığı iyi olmayan insan, her ne kadar fizyolojik anlamda iyi olursa olsun gerçek manada sağlıklı olarak adlandırılamayacaktır.

Unutmayın ki bedeniniz ve ruhunuz bir bütünün ayrılmaz parçalarıdır. Bedeninize özenerek iyi baktığınız kadar ruhunuzu da ihmal etmemeli, gerekli olduğu halde bir uzmandan yardım almaktan çekinmemelisiniz.