Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erken Seçim Çanları mı Çalıyor?

Erken seçim sesleri erkenden yükselmeye başladı, önümüzdeki günlerde neler olacak takip edelim.

Erken seçim sesleri erkenden

Ülke olarak top yekün ekonomik bir darboğazdan geçtiğimiz bu günlerde emeklisinden çalışanına kadar hiç kimse bu durumdan memnun değil. İktidar partisi genel başkanı ilk başlarda faiz artırılması gereken yerde faizleri artırmayıp, artırılmaması gereken yerde faiz artırılınca ekonomik olarak hiç iç açıcı bir durum ortaya çıktı.

Her geçen gün her şeye zam yapılmaya başlanması halkın alım gücünü büyük ölçüde olumsuz etkiledi ve ve uzun bir sürede etkileyeceğe benziyor. Haziran ayından sonra enflasyon oranında düşme başlayacağı her ne kadar bütün platformlarda konuşulsa da bunun görünen manzara karşısında imkansız olduğu aşikâr.

Peki bundan sonra ne olacak?

İktidarın ortağı parti yetkilileri ise artık bu durumun böyle gitmeyeceğini üstü örtülü bir şekilde dile getirmeye başladı ve ufukta erken seçim kaçınılmaz gibi görünüyor. Temmuz ayında ortaya çıkacak olan gelişmeler erken seçimin yapılıp yapılmayacağını ortaya çıkaracak gibi görünüyor.

Erken seçim olacaksa 2025 veya 2026 yılında yapılması şuan en önemli tarih olarak öne çıkıyor. Peki enflasyon da beklenen düşüş gelmezse erken seçim olacak mı? İktidar ortağı kendisi adına verdiği sözler yerine getirilemeyeceğini gördüğü anda erken seçim için bütün şartları zorlayacaktır diye düşünüyorum.

İktidar partisinin başa geldiği 2002 yılında faizler %47 iken şuan faizler %50 seviyesine getirilmiş durumda. Ortaya çıkan görüntü sanırım sizlere herşeyi anlatıyor. Yani herşey beklediğimiz gibi değil beklemediğimiz gibi gelişiyor ve bu durumda iktidar partisinin ve ortağının elini her geçen gün zayıflatıyor ve ister istemez erken seçim startı verilecek gibi duruyor.

Memleket olarak günümüzde büyük bir girdap içine girdik ve buradan çıkmak şu anki politikalar ile sanırım biraz zor görünüyor. Halkın tenceresine dokunuluyor ve bu tencere gerçekten ama gerçekten çok önemli. Zamanında halk nasıl destekliyorsa yeri geldiği zaman oradan indirmesini de bilecektir çünkü bu halk neyin ne olduğunu az çok biliyor ve her şeyin farkında.

Şuanda halk sadece izleme konumunda ve neler olacağını bekliyor. Büyük umutla Temmuz ayı ve oradan küçükte olsa bir ışık gördüğü zaman bu sabır 2025 yılbaşına sarkacak şayet oradan da beklediği katkıyı görmezse erken seçimin kaçınılmaz olacağını söyleyebilirim.

Bu sene asgari ücrete zam yapılmayacağı belirtilmişti, şayet ekonomik olarak bu halkın alım gücü artırılmazsa her gün her şeye yapılan zamlar durdurulmaz ise o zaman yandı gülüm keten helva.

Umarım herşey bugünden itibaren daha da iyiye gider, halkın alım gücü artar ve refah seviyesine yükselir ve devlet olarak büyük bir güç konumuza geleceğiz.