Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Emekli Maaşına Temmuz Zammı Belli Oldu, Kim Ne Kadar Zam Alacak?

2024 Temmuz ayındaki toplam enflasyon zammından memnun olmayan emekliler için hükümet düğmeye bastı. İşte hangi emekli ne kadar zam alacak detaylar yazımızın devamında..

2024 Temmuz ayındaki toplam

Emekliler için müjdeli haber bugün hükümetten geldi. En düşük emekli maaşına tatmin edici bir zam verileceğini ve bu zammın da Temmuz ayı içerisinde hesaplara yatırılacağı açıklandı. Çok büyük bir aksilik olmazsa hesaplara yatacak olan zam ne kadar olacak tüm emeklilerin merakla beklediği haberin detayları ise belli oldu.

En düşük emekli maaşı 10 bin TL olarak belirlenmiş ve bununda günümüzde açlık sınırının altında kaldığını Cumhurbaşkanı Erdoğan’da basın toplantısında açıklamıştı. İşte bunun üzerine en düşük emekli maaşına %20-25 arasında ek zam verilmesi gündeme geldi. Emekli maaşına %20 zam verildiğinde en düşük emekli maaşı 10 bin TL den 12 bin TL ye çıkacak.

Önümüzdeki bir kaç gün içerisinde açıklanması beklenen bu oranın sonucunda ise en düşük emekli maaşının 12 bin TL veya 12.500 TL olması bekleniyor. Temmuz maaşını almış olan emekliler içinde maaş farkları yine Temmuz ayı bitimine kadar hesaplara yatırılacağı açıklandı.