Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Mehmet Kopar

Beter Olun İnşallah…

Evet yanlış okumadınız beddua ediyoruz artık beter olun diye. Niye mi beddua ediyoruz çünkü kendi ülkende 2. hatta 3. sınıf insan muamelesi görmek insanın o kadar zoruna gidiyor ki anlatılmıyor bu vaziyetimiz.

Muğla’nın turistik ilçelerine geziye gittik, kimi Restaurant sahipleri yerli turist olduğumuz mekanlarına almadılar, alanlarda fahiş fiyatlar ile karşımıza çıktı. İzmir ve o civardaki turistik mekanlarda ise yüzünüze dahi bakmıyorlar, alışmışlar çünkü yabancı turisti soymayı kazıklamayı.

Şimdi ne oldu ağlıyorlar, hem de hıçkıra hıçkıra ağlıyorlar. Neymiş efendim hiç turist gelmiyormuş, gelen de alışveriş yapmıyormuş. Beter olun beter. Daha bu başlangıç durun siz. Bu kıvılcım İstanbul’a da düşecek elbette. Sosyal medyada her gün isyan eden vatandaşlar bir çok mekanın arap turistleri en güzel şekilde ağırlamak için kendilerinin bu mekanlara alınmadığını belirtiyor. Az sabır canlar az daha sabır. Onlar yarın gelip ayaklarınıza kapanacaklar biz ettik siz etmeyin diye. O zaman da siz ne yapacağınızı biliyorsunuz.

O kadar sinirleniyorum ki bu davranış tarzında olan insanlara. Ya arkadaş sen kendi memleketinin insanını küstürürsen yarın ne yapacaksın. Nereye kadar fahiş fiyat ile gidebilirsin ki?

Bak ilk örnekler, Bodrum, Marmaris, Datça, Çeşme ve sayamadığım daha onlarca turistik mekanlar kan ağlamaya başladı. Kimse yalan haber bunlar demesin esnaf gözünüzün içine baka baka ne kadar pişman olduğunu anlatmaya çalışıyor ama ben hiç bir şey anlamıyorum :)) sadece beter olsunlar diyorum.

Ya paranla kendi ülkende rezil oluyorsun arkadaş böyle bir şey var mı? Devlet bile elin suriyelisine bedava tedavi hizmeti sunarken hiç bir sosyal güvencesi olmayan kendi vatandaşına ücret ödemeden tedavi hizmeti alamayacağını devletin memuru söylüyor bunu umarım o bahsettiğim örnek videoyu hepiniz izlemişsinizdir.

Ya işte durum böyle arkadaşlar, arabamızla güzelim ülkemi dört bucak gezdim ve izlenimlerim aynen böyle, daha çok ağlayacaklar. Sadece sabır diyorum. Sağlıcakla kalın canlarım.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER