Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ATM’lerde Büyük Değişiklik Bayramdan Hemen Sonra

Atm’ler günlük yaşantımızı kolaylaştıran makineler olarak kullanılırken, yeni bir haber ile ATM’lerde büyük değişiklik olacağının sinyalini verdi. Bayramdan sonra hayata geçecek olan bu çalışmanın detayları yazımızın devamda..

Atm'ler günlük yaşantımızı kolaylaştıran

Bankaların ortaklaşa aldığı karar sonrası ATM’lerde Bayramdan sonra büyük değişiklik yapılacak. Yeni alınan karar ile birlikte bundan sonra ATM’lerden 10 TL ve 20 TL banknotlar çekilemeyecek. Ziraat Bankası eski genel müdür yardımcısı Prof. Dr. Şenol Babuşçu, ATM’lerde 10 ve 20 TL’lik banknotlar yerine bankaların ATM’lere artık 200, 100 ve 50 TL’lik banknotları yerleştirdiğine dikkat çekti.

Yüksek enflasyondan dolayı bankacılık sektörü de bazı radikal kararlar almak zorunda kaldı. Bundan dolayı da TCMB bastığı her 5 banknottan 4 tanesini 200 TL lik banknotlardan basmak zorunda kaldı.

Bundan dolayı da Bankalar Bayramdan sonra ATM’lere 10 TL ve 20 TL lik banknotlar yerleştirmeyeceği bildirildi. Bunun yerine 50-100-200 TL banknotların olacağı açıklandı.

Birçok banka ATM’lerden yatırılan 10 ve 20 TL lik banknotlar ile işlem yapılmasına izin vermemeye başladı. Cihazlarda bu 10-20 TL lik banknotların yerine 200 TL lik banknotlar yerleştirilmeye başlandı bile.

Uygulama Bayramdan sonra yurt genelindeki tüm ATM‘lerde uygulanmaya başlayacak.