Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

31 Mart 2024 Yerel Seçimlerde Neler Olacak

Evet sevgili okurlarım, 31
2024 Yerel Seçimler
2024 Yerel Seçimler

Evet sevgili okurlarım, 31 Mart 2024 günü yerel seçimler var ve 18 yaşından başlamak üzere üstü yaşta olanların hepsi oy kullanacaklar. Peki bu yerel seçimlerde neler olacak ülke olarak bir çoğumuzun merak ettiği önemli konular arasında bu var. Çoğu kişi kararsız olsa da emeklilerimiz cefakarlarımızın son zamanlarda sosyal medya üzerinden gerekse sokakta ellerinden gelen protestoyu yapmaya gayret gösteriyorlar. Çünkü hükümet tarafında verilen sözler yerine getirilmedi. Başkan memurlara verilen seyyanen zammı tüm emeklilerimize de vereceğiz diye ekranların karşısında bunu tüm millete duyurdu.

Peki sonuç hüsranla bitti. sarayın günlük maliyetini göz önüne getirecek olursak emeklilerin bu seyyanen zammı fazlasıyla hakkettiğini belirtebilirim. Onlar isyanlarında haklılarda, çünkü verilmiş bir söz var ama nedense her zaman söylenen sözler tutulmayabiliyor. Muhalefet parti yöneticileri de bunu fırsat bilip her platformda hükümeti bu konuda eleştiri yağmuruna tutup seyyanen zammı koparma peşindeler. Muhalefetin asıl görevleri arasında bunlar var mı yok mu ben bilemem ama çok ta iyi yapıyorlar kendilerini tebrik ediyorum ve sonuna kadar destekliyorum.

Neden diyecek olursak, ekonomik şartlar öylesine zorluyor ki aklı ermeyen gözü tabiri caizse kör olan birinden anlamasını beklememek lazım. Gerçekten marketten bugün aldığımız bir gıdayı bir gün sonra aynı fiyata bulmak gerçekten çok zor. Her gün herşeye zam geliyor.

Bu zam furyası arasında bir şeyin fiyatı fazla artmadı şimdi onu söylesem bana belki de yuh diyeceksiniz ama gerçekten de normal zamlar karşısında fiyat olarak yerini oldukça korumaya çalışan gıdanın adı et evet yanlış duymadınız et. 1 kg baklavanın 1.000 TL olduğu şu dönemde 1 kg etin kilosu maksimum 400 TL. Yanlış mıyım. Bu durum hayvancılığı bitirdi, dışarıdan GDO’lu tohum getirdiler çiftçiye zorla bunu ekeceksin dediler yoksa destek yok dediler. Sanki çok büyük bir meblağ veriliyor da birde tehdit ediliyor benim çiftçim.

Çiftçiyi soğuttular. Bugün haberlerde gördüm yanlış hatırlamıyorsam Balıkesir ilimizde devletin arazisini Mısır’lı birine satmışlar 180 dönüm olması lazım. Muhabir satılan arazi bekçisinden mekanın sahibinin telefonunu alıyor ve direk kendisini arıyor durumu soruyor evet devletten satın aldım diyor. O zamana kadar hayvancılık yapan benim çiftçim oralarda hayvanlarını otlatıyordu, devletin arazisini Mısır’lı birisine satmak nedir. Benim koskoca Türkiye Cumhuriyeti devletim Mısır’lı dan gelecek olan paraya mı muhtaç neden bu vatanın toprakları yabancıya satılıyor. Bırak benim çiftçim faydalansın hayvanını otlatsın, ülke gelişimine destek olsun yanlış mıyım.

Söylenecek yazılacak çok şey varda kime duyuracağız bu sesi herşey boş, dizginlerini koparmış dört nala koşan at gibi bir bilinmeyene doğru gittiğimizi tahmin ediyorum ki zaten durumda aynen öyle gibi.

Sağlıcakla kalın canlarım, bir dahaki yazımda buluşmak üzere kendinize çok çok iyi bakın. Kazım ağanın dediği gibi sen seee eyi bag haa. :))